WhatsApp' ta toplu mesaj gitmiyor sorunu

WhatsApp uygulamasında toplu mesaj gönderilemiyorsa bunun birden çok nedeni olabilir. Haberimizde mesaj gitmeme sorunu için bazı çözüm önerilerine yer verdik.

Andronova

WhatsApp, dünyanın en çok tercih edilen ve aktif kullanılan uygulamalarından biri. Hemen hemen interneti olan her ailede WhatsApp yok gibi bir şey. Bu uygulama sayesinde SMS kullanımı neredeyse rafa kalktı gibi bir durum. En azından özellikle WhatsApp kullanıcılarında bu şekilde.

Gelelim WhatsApp’ ta toplu mesaj gönderme olayına. Genelde bu özellik Kurban bayramında, Ramazan bayramında ve kandillerde daha çok kullanılmakta. Hatırlıyorumda eskiden toplu SMS gönderdiğimizde bazen çok yoğunluktan dolayı ertesi günü mesajın ulaştığı oluyordu. Şimdide bu kadar olmasa da yine bazen mesaj karşı tarafa geç ulaşabiliyor. Bu durum çok ama çok nadir WhatsApp’ ta görülmekte. Eğer sizde de bu özel günlerde mesaj göndermede sorun yaşıyorsanız aşağıdaki uyarımıza dikkat ediniz. www.andronova.net

WhatsApp’ ta toplu mesaj gönderme görsel aşağıda ilişkili haberler kısmından ulaşabilirsiniz.

WhatsApp' ta toplu mesaj gitmiyor sorunu

WhatsApp toplu mesaj gitmiyor sorunu

mesaj gitmiyor

WhatsApp toplu mesaj gönderme sorunu

  • Mesajlarınızın ulaşabilmesi için numaranız karşı tarafın rehberinde kayıtlı olması gerekiyor. Aksi takdirde toplu mesajlarda mesaj karşı tarafa ulaşmayacaktır. Grup mesajlarında da durum aynı şekilde olmakta. Grupta toplu mesaj gönderme de aynı şekilde yapılmakta. Sadece grupları eklemeniz yeterli.
  • Mesaj hala ulaşmıyorsa her iki tarafta telefonunu kapatıp açsın.
  • İnternet erişiminizin olup olmadığından ve hız sorunu yaşıyıp yaşamadığınızı kontrol ediniz.
  • Tek tek mesaj gönderip analiz ediniz.
  • İnternet bağlantısını değiştiriniz. Wifi ve mobil veri (Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone) üzerinden ayrı ayrı bağlantı yapıp deneyiniz. 
  • Bazen kablosuz bağlantıda sorun oluşabiliyor. Dns sorunları gibi.
  • WhatsApp Web üzerinden de deneyiniz. Bilgisayardan deneyerek sorunu analiz edebilirsiniz. Eğer cihaz kaynaklıysa ortaya çıkacaktır.
  • Çevrenizde WhatsApp kullanıcısı varsa aynı sorunla karşılaştı mı bilgi alınız.
  • Eğer sorunu analiz edildiyse kablosuz internet bağlantı sorunu varsa maneul DNS veya VPN uygulaması kullanrak deneyiniz.
  • İnternet sağlayıcınız ile iletişime geçiniz. Superonline, Turknet, TTnet, Doping veya kablonet müşteri hizmetleri hattınızı inceleyebilir. Ya da kayıt oluşturabilir. 


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 07:46

Andronova