WhatsApp tekrar dene hatası

WhatsApp uygulamasında fotoğraf indirirken tekrar dene veya tekrar gönder hatası çıkanlardan birisiyseniz çözüm için çok aramayın ve yazımızı okuyunuz.

WhatsApp tekrar dene hatası
müşteri hizmetleri

WhatsApp tekrar dene, her yıl karşılaştığımız uygulama hatalarından biridir. İki elin geçmeyeceği kadar kronik olan sorunlar vardır. Şu sorun olduğunda bu mesaj gelecektir diyebiliriz. Bu durum WhatsApp fotoğrafı indirirken tekrar dene veya açarken tekrar deneyini diyebiliyor. 

Ülkemizde sık görülen bu uyarıları yurtdışında aynı anda görülebiliyor. Sunucularda çıkan bir arızanın sebep olma olasılığı dışında birde yurtdışı ve yurtiçi port arızalarında görülebilir. Yazımız her iki durumda yapabileceklerinizi anlatan bilgilendirme haberidir.

Uygulamada bugün yaşadığınız durum belki her sene 3-4 kez karşımıza çıkar. Yani çok sık olan bir sorun olmadığından beklemek dışında pekte bir şey yapmanız gerekmiyor.

WhatsApp tekrar dene çözümü nedir?

Uygulamadaki kronik bir durumda çoğu uygulanacakların işe yaramadığını görüyoruz. Biz yinede genelde yaşanan tüm hatalarda yapılacak olanları sıralayacağız.

  1. Bir şeye kalkışmadan önce çevrenizdekilerle görüşün.
  2. WhatsApp' ın birde web sürümüyle deneyiniz. Bilgisayardan olursa daha iyi olur.
  3. Telefonda anlık sorunlarda kapat aç iş görebilir.
  4. Birden fazla kişiyle deneme yapınız.
  5. Telefonun dahili belleğinde yer olmaması.
  6. İnternet yurtiçi veya yurtdışı sorunları.
  7. VPN için tam testlik bir durum.
  8. Kullanılan cihazdaki tarihin yanlış ayarlanması.
  9. WhatsApp' ı kaldırın ve eski bir kaç veya bir önceki sürüme dönün. (önemli paylaşımlar gidebilir)

Olursa kurulumda da hatayla karşılaşırsanız anlayınız ki sistemlerinde büyük bir sorun var ve ilerleyen saatlerde denenmesi gerekebilir. Alternatifte Bip kullanılabilir.

WhatsApp tekrar dene hatası

Yeni başlayan ve 2 saat kadar süren bir sorunda WhatsApp video gitmiyor ünlem çıkıyor sorunu oldu. Burada bir şey gönderirken ! ile karşılaşıyorsunuz ve tekrar gönder denendiğinde yine gitmiyor. 

Konumuzu hazırladığımızda yaşanan genelde olduğunu vurgulayalım ve çoğun önerilerin işe yaramadığını söyleyelim. Ek olarak bölgelere göre görülen ve kısmi kullanıcıların yaşandığı sorunlarda önerilerin iş yaptığını söyleyelim. Hesabı kullanan kişinin yaptığı olumsuz durumlarda belli veya uzun süreliğine engellemelerin olduğunu gördük. Mesela diğer kullanıcıların haklı yere yaptığı bildirimler sonucunda kısmi bir yaptırım uygulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 23:55
müşteri hizmetleri