WhatsApp toplu mesaj gönderme iPhone

WhatsApp uygulamasında tüm kişilere mesaj göndermek için ne yapılması gerektiğini resimlere bakarak yapabilirsiniz. Programsız mesaj yollama bayramda ve kandilde sizlerleyiz.

Eskiden WhatsApp toplu mesaj atma özelliğini olmadığından mesaj gönderme programı kullanılarak yapılırdı. Bazı telefonlarda belli sayıada rehberdeki kişilere toplu sms atılırdı. Tabi olmayanlarda ise uzun zaman telefonla mesaj atmayla uğraşırdık. Şimdilerde ise oluşturulan listeyle istediğiniz kişileri seçip ve istemedğiniz kişileri seçmeyerek 3-4 dakika içerisinde tüm kişilere kutlama mesajı atabiliyorsunuz.

WhatsApp uygulaması, uzun yıllardır en çok kullanılan uygulamalardan olan mesajlaşma programı kendini yeniliyerek 7′ den 70′ e çoğu yaş grubuna ulaştı. Gerçekten çok kullanışlı ve kaliteli bir yazılım. Özellikle Facebook’ un satın almasıyla kademeli olarak önemli özelliklere kavuşmasıyla değerine değer kattı. 

Ek bilgi! Aşırı kullanım zamanlarında mesaj karşı tarafa geç gidebiliyor. Tabi bu durum WhatsApp’ ta nadiren görülse de aşırı yoğunluktan bazen olabiliyor. Eğer mesaj gönderirken sorun yaşıyorsanız haberimize yorum bırakabilirsiniz.

WhatsApp toplu mesaj gitmiyor

 1. Öncelikle internet bağlantısında her hangi bir sorunla karşılaşıyor musunuz?
 2. Telefon kapatıldı mı?
 3. Başkalarında aynı hata olabilir.
 4. Listeye eklenen numara olmayabilir.
 5. Yeni bir kişi listesi oluşturunuz.
 6. Kısa bir liste yapıp deneyin.
 7. İnternet bağlantısının değiştirilmesi sorunu ortadan kaldırabilir.
 8. Uygulamanın önbelleği silinerek denensin. Birde telefonun…

WhatsApp toplu mesaj gönderme resimli anlatım

 1. WhatsApp uygulamasını açınız.
 2. Sohbetler bölümünde yer alan “Toplu Mesaj Listeleri” yazısına dokununuz.
 3. Açılan bölümde aşağıda yer alan “Yeni Liste” seçeneğine dokununuz.
 4. Rehberde yer alan kişilerden toplu mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçiniz.
 5. Kişiler seçildikten sonra sağ üst tarafta yer alan “oluştur” seçeneğine dokunup göndrmek istediğiniz mesaj veya paylaşımı yapınız.  

Anlatım iPhone telefondan alınmıştır. Android cihazlarda yani Huawei, Xiaomi ve Samsung gibi rehberdeki kişilere toplu mesaj gönderme işleminde belki farklılıklar gösterebilir. Bu kullanılan sürümle alakalı olabilir.

WhatsApp çoklu resim, video ve mesaj gönderme özelliği gibi aramaların en çok yapıldığı zamanlar bayramlar ve kandiller… 

WhatsApp toplu mesaj gönderme iPhoneWhatsApp toplu mesaj gönderme resimli anlatımWhatsApp çoklu mesajWhatsApp çoklu mesaj atma nasıl atılır rehberdeki numaralara toplu mesaj göndermeWhatsApp kişilere mesaj göndermeWhatsApp kişilere mesaj gönderme

WhatsApp toplu mesaj yollama uyarısı

Aşağıda WhatsApp‘ ta çoklu mesaj nasıl gönderileceğine yer verdik. Bu özelliğe kısa zaman önce yapılan güncelleme ile kavuşuldu. Önce den toplu mesaj gönderme seçeneği yoktu. Bu da özellikle bayramlarda sorun oluşturuyordu. Artık bu gibi önemli günlerde çok sayıda kişiye kolay yoldan iletişime geçebilirsiniz. www.andronova.net

Toplu mesaj nasıl gönderilir? Whatsapp rehberdeki numaralara mesaj yollamada sorunla karşılaşırsanız en alttaki benzer haberlerdeki toplu mesaj gitmiyor yazısını inceleyiniz. 

Ramazan, Kurban bayramında, Mirac, Regaib, Berat, Mevlid kandili ve Kadir gecesinde WhatsaApp tüm kişilere mesaj atmak için kategoriler oluşturabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 22:09