WhatsApp uygulama güncellenemiyor hatası

iPhone uygulama güncellenemiyor. "WhatsApp Messenger, başka bir Apple kimliğiyle ücret iadesi yapıldığı veya satın alındığı için sizin Apple kimliğinizle güncellenemiyor."

Andronova

iPhone telefonda, WhatsApp uygulama güncellenemiyor hatası alanların çoğu Apple kimliğini değiştirdiğinden böyle bir uyarı almakta. Buradaki esas sorunun güncellemenin yapılabilemesi için ya önceki Apple ID hesabının girilmesi ya da WhatsApp’ ın silinip tekrardan kurulması gerekiyor. Bu ise mesajların silinmesine neden olacak. Diyeceksiniz ki iCloud’ a yedek alınır ve sonra yüklenir olacak. Evet olabilir lakin yer varsa eğer yoksa ya daha fazla yer için satın alınma veya yedeğin silinip sadece WhatsApp’ ın alınması sağlanabilir. Tabi mevcut 5GB yeterli olursa.

Verileri iTunes üzerinden alanlar olabilir ama acaba bir şey silinir mi ya da uygulamaların oturumlarında tekrardan şifre sorar mı diye merak edenler olabiliyor. Bu sorunla karşılaşılmamak adına güncelleme yapılmadan kullananlar olabiliyor.

Uygulama güncellenemiyor, çoğunlukla eski iPhone telefonlarda görülen Apple hesabımı değiştirdim ve eskisini hatırlamıyorum diyenlerde görülmekte. Burada çıkan uyarı daha önce kullanılan hesabın değiştirildiğinden dolayı güvenlik gereği eskisi talep edilmekte. Samsung gibi cihazlarda ise belki account hesabı sorulabilir.

Güncelleme sorunu çıkanlarda dikkat edilecek hususlar:

  • Önceki Apple kimliğiyle güncellemenin yapılması gerekiyor.
  • Kimliğin şifresini unuttum problemi yaşayanlar mevcut ile devam etmek istiyorsa uygulamanın kaldırılması gerekiyor.
  • Önemli verileri olanlar sadece iCloud ile idare etmesin ve alternatif programları denesin.
  • Veriler silinirse kurtarma programlarının bazıları iş görmekte.

Eski kimlikle girenler yine sıkıntı yaşarsa cihazın yeniden başlatılması ve hesaplar bölümünden ekli olduğundan emin olsun. Her ne yaparsanız yapın yine uyarı çıkarsa bilgisayar yardımı ile iTunes üzerinden yazılım yüklemesini başlatınız.

WhatsApp uygulama güncellenemiyor hatası

Kullandığınız iPhone’ da mevcut Apple kimliğinin kaldırılması ve yerine yenisinin eklenmesi durumlarında karşımıza çıkıyor. Buradaki çıkış anı uygulamaların güncellemesinde oluşmakta. Normalde bir şeyi indirmek istediğinizde sorun yaşanmıyor ama güncelleme yapılmak istendiğinde eski ID hesabı isteniliyor. Buradan anlayacağımız tamamen bağlantının kesilmediği yönünde.

App Store ayarlarına ulaşabiliyorsanız bir göz atılmasını öneririz. İşlemlerin olumsuzluk vereceği durumların meydana gelmemesi adına her işlemden önce yedeklenmesinde fayda olacaktır.


Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 02:36

Andronova