WhatsApp video açılmıyor gelen videolar izlenmiyor

WhatsApp gelen videolar açılmıyor izleyemiyorum sorunu sizde de çıkıyor mu? WhatsApp video açılmıyor oynatılamıyor hatası çıkıyorsa merak etmeyin halledeceğiz.

WhatsApp video açılmıyor gelen videolar izlenmiyor
müşteri hizmetleri

Whatsapp paylaşılan yani gelen videolarda izleme sorunu yaşıyorsanız, MX Player uygulamasını telefonunuza indirip yükleyerek sorununuzu çözebilirsiniz. Bir önceki yer verdiğimiz haberimizde, bağlantı sırasında oluşan hatayı alanlarla ilgili çıkan anlık ve saatlik erişememe durumlarından söz ettik. 

Başta belirttiğimiz problemleri detaylıca anlatmak gerekirse internet bağlantınızı 2 veya 3 kere kontrol etmelisiniz. Bağlı olduğunuz internetin hızıyla kullanım alanına göre değişiklik gösterebiliyor. İnternet bağlantınızı kontrol için tarayıcıyı açarak bir sayfada deneyebilirsiniz. Tarih ve saatin ayarlı olmadığı durumlarda gönderilen yani size gelen videonun tarihini bulamayacağınız için Whatsapp sunucularına erişemeyebilirsiniz. Whatsapp video açılmıyor nedenlerine sebep olabilecek ve video oynatma için ne gerekli çözüme yazı devamında bulacaksınız.

WhatsApp video neden açılmıyor

Bellek hatalarınız da ise SD kartınızda yeterli alan olup olmadığını bir kaç kez kontrol edin çünkü eğer dolu ise Whatsapp hiç bir şeyi kayıt edemez gereksiz dosyaları silerek yer açmalısınız. SD kartınızınız salt okunur olup olmadığında emin olun emin olmak için Whatsapp dosyası değil başka bir dosya indirmeyi veya kaydetmeyi deneyin. Bu tür sorun ve problemleri belirtilen yöntemlerle çözmeye çalışı eğer hala çözemiyorsanız Whatsapp’ı silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Uygulamada ne gibi sorunlar daha çok ön planda oluyor? Her uygulamada olabileceği gibi uyumsuzluk durumları ve beklenmedik sorunlar yaşınabiliyor. Güncelleme geldikten sonra güncelleme öncesinde yaşanmayan sıkıntılar sonrasında yaşanabiliyor. Her geçen gün yenilenen ve çoğu eksikliği uzun sürse de getiren şirketin veri ihlalleriyle alakalı endişe verici paylaşımları olabiliyor. 

Önemli bir bilgide telefon hafızasından veya SD karttan video silindiyse boş ekran veya video beyaz ekran çıkabilir. Bazen ön bellek yani bakım uygulamalarının çalıştırılması nedeniyle ön bellekte yer alan videolar silinebiliyor.

 1. Telefonun eski olmasından dolayı yazılımın yetersiz kalması.
 2. Uygulamanın geliştirmesinde testlerin çalışmaların yapıldığı yoğunluğa göre yetersiz olması. 
 3. Cihazların yetersiz kullanım alanına sahip olmaları veya kullanıcıların gereksiz kullanımları.
 4. Çıkan bir versiyonda sonradan fark edilen problemlerin belli bir kitleyi etkilemesi. (Anlaşılması için kaldırılıp öncekilerden biriyle denenmesi)
 5. Çakışacak sonradan yüklü olanların kaldırılması.
 6. Kullanılan telefonun oynatma özelliğinin yetersiz kalması.
 7. İnternet ağında çıkan bir kısıtlamanın veya hızın yetersiz kalma durumları. (Testlerde yüksek çıkabiliyor ama altyapının bunu kaldıramadığından görülen hızın gerçek manada kullanılamaması)

WhatsApp video açılmıyor gelen videolar izlenmiyor

WhatsApp video açılmıyor çözüm önerileri

Bir çok şeyden kaynaklanabilecek bu problemin başlıca olabileceği nedenleri özetle telefonunuz interneti ve yardımcı oynatma uygulamasına ihtiyaç duyulabiliyor. Bunların dışında olası nedeleri alt alta sıralayacağız. Tekrardan üzerinde durulması gereken genelde ve kısmi bölgelerde oluşan arızaların araştırılmadan bir şeylerin yapılmaması gerekiyor.

Bakılacak aklımıza gelen kısımlar:

 • Telefon kapatılarak tekrar açılsın
 • Telefon tarih ve saat doğru olmayabilir
 • Dâhili belleğinizde video veya fotoğrafın indirilmesi için yeterli alan olmayabilir
 • Telefona MX Player uygulamasını kurunuz ve videoları bu uygulama ile açıp deneyin 
 • 4.5G yerine 3G kullanın. Kablosuz bağlantıda denenebilir
 • Whatsapp uygulamasında bazı şeyler SD kartına taşıdıysanız sorun çıkabilir
 • SD kartınız ile ilgili boş hafıza olmayabilir
 • Whatsapp video oynatılamıyor hatasında video bakım uygulamaları kullanıldığında silinebiliyor
 • SD kartınız çizilme düşme gibi olaylardan dolayı bozulmuş olabilir, veya SD kartınız salt okunur moduna ayarlanmış olabilir
 • Bir başka olabilecek sorun olarak telefonunuz da video oynatıcı bir program yok ise videoyu açmayabilir
 • Yüklü video oynatıcı programınız varsa yüklü olan program videoyu oynatamayabilir. Başka bir video oynatıcı program kullanmayı denemelisiniz

WhatsApp video neden açılmıyor

Güncel teknoloji çağımızın telefon mesajlaşma uygulaması olarak dünyada Android ve iOS'da toplam 1 milyarı aşkın kullanıcısı olan bir uygulamadan bahsetmekteyiz. Whatsapp, kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana hatırı sayılır kullanıcı kitlesiyle mesajlaşma uygulamaları arasında daima en iyi olarak görüldü. 19 Milyarlık bir teklifle satın alınan bu uygulamanın önemli gelişmeleri oldu. İşte aşırı büyüyen her projenin olumlu yanları olabildiği gibi bir çok olumsuz yanları bulunmakta. Hataların büyümesi ve çeşitlenmesi bu geliştirmenin bir ürünü oluyor diyebiliriz.

Bu yazımızda çözüm için neler yapılabilir anlatmaya çalıştık. Umarım gelen videoyu açamıyorum için yararlı bir paylaşım olmuştur.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 18:23