WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor

WhatsApp video gitmiyor sorunu akşamdan beri sürüyor. WhatsApp mesaj gidiyor ama videolar ve fotoğraflar gitmiyor dönüp duruyor ise kesin arıza genelde yaşanıyor.

WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor
müşteri hizmetleri

WhatsApp mesaj gidiyor ama video gitmiyor ve aynı zamanda da ne fotoğraflar gidiyor ne de videolar gidiyor. Dün akşam saatlerinde başlayan bir sorun WhatsApp dışında bağlantılı sosyal ağlarını da etkiledi. Bazı uygulamalar aynı şirketin olduğundan büyük ihtimal şirket sunucu veya portlarında bir sorun var. Türkiye kaynaklı veya yurt dışında görülen bir sorun olabilir.

WhatsApp fotoğraf gitmiyor sorunu biraz ilginç gibi duruyor. Biz test ettik ve ilginç bir detay ortaya çıktı. iPhone' dan gönderdiğimiz videolar ve fotoğraflar Samsung telefona ulaşmıyor dönüp duruyor. Ama göndermeye çalıştığımız numaradan bize fotoğraf ulaşıyor. 

WhatsApp video gitmiyor sorunu hala devam etmekte. Bugün gün içerisinde çözüleceğini düşünmekteyiz. Eğer olurda çözülür ama sizde hala sorun görülürse, haberimizdeki genel olarak sorunlarda önerdiğimiz adımlardan yararlanmanızı öneririz.

Benzer olduğunu düşündüğümüz WhatsApp fotoğraf gitmiyor haberini kesinlikle incelemenizi önermekteyiz.

WhatsApp video neden dönüp duruyor

Burada ilk akla gelen şirketin sistemlerinde genelde sorunun olduğu oluyor. Yıl içerisinde çıkan bu yönlü sorunların %90' i sistemlerinde çıkan bir hatadan oluyor. Çözümü ise çoğunlukla uzun sürüyor. Hatta 1 veya 1,5 gün sürdüğü günleri de gördük. 

Uygulamayı silmeyi düşünenler eğer daha önce yedek almamışsanız mevcut mesajlarınız ve paylaşımlarınız silineceğini hatırlatmak isteriz.

 1. Aynı ve başka şehirde olan bir kaç kişiyle görünüp durumu analiz edebilirsiniz.
 2. WiFi' den ve telefonun internetini test edin.
 3. Mobil internet kullananların farklı operatörde aynı durumla karşılaşılıyor mu diyerek araştırması gerekiyor.
 4. Cihazın ve uygulamanın verilerinin temizlenmesi iş görebilir.
 5. Cihazın boş alanı yeterli midir ve tarih doğru mudur diye kontrol edelim.

WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor

Çok defa yapılan olumu olumsuz ne varsa işlem yapılmasına engel taşıyabilir. Hiç bir işlemde bulunmadan önce çevrenizede ve internette bir araştırma yapınız. Eğer genelde sorun olmadığına eminseniz, aşağaki yöntemlerle devam ediniz.

WhatsApp video dönüp duruyor

Sorunu devam edenler için yorumla ulaşmak isteyecekler, lütfen yazarken anlaşılır bir dil ve açıklamalı şekilde yazınız. Dönüşler çoğunlukla gün içerisinde yapılmakta ve aynı şekilde yorumlar.

 • Sorunun nedeninden tam emin değilseniz bir işlem yapmayınız. İşlem dediysek telafisi olmayacak işlere kalkışmayınız. Önemli yazışmalarınız gidebilir bizden uyarması.
 • Başka WhatsApp kullananlarla karşılıklı test ediniz.
 • Telefonunuzu muhakkak kapatınız ve açıp deneyin.
 • İnternet erişiminizi başka yerlerden yapamaya çalışın.
 • Bip gibi uygulamalarla da bir deneyiniz.
 • Web uygulamasını tarayıcıyla test ediniz.
 • VPN gibi alternatifleri deneyin ama bilinmeyenlerden uzak durunuz.
 • Son öneri kaldır tekrar kur olacak.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 23:14
müşteri hizmetleri
YORUMLAR