WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor

WhatsApp video gitmiyor sorunu akşamdan beri sürüyor. Tüm gönderilen videolar dönüp duruyor ise kesin arıza genelde yaşanıyor diye düşünüyoruz.

WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor
müşteri hizmetleri

WhatsApp video gitmiyor, uygulamanın sunucu veya yazılım kısmında yaşanan aksaklıklardan dolayı karşınıza çıkan sık olmayan sorunlardan biri. Dün akşam saatlerinde başlayan ve şirketle bağlantılı sosyal ağlarıda etkilendiğini aktaralım. Aynı yerin diğer uygulamalarında aksaklıklar gördüğümüzden dolayı büyük ihtimal şirket sunucu veya portlarında yaşanan arıza kaynaklıdır diye düşünüyoruz. Tabi Türkiye ve yurt dışı altyapı nedenlerinin de böyle bir şeye neden olma durumu var.

İlginç olan durumlarla karşılaşabiliyoruz. İlk başlarda sohbet ediyorsunuz ama dosya gönderilemiyor. Bizde test ettik ve ilginç bir detay ortaya çıktı. iPhone' dan gönderdiğimiz videolar Samsung telefona ulaşmıyor dönüp duruyor. Ama göndermeye çalıştığımız numaradan bize fotoğraf ulaşıyor. 

Bugün gün içerisinde çözüleceğini düşünmekteyiz. Çıkan arızanın her dönemde karşılaşılması mümkün. Eğer olurda çözülür ama sizde hala sorun görülürse, haberimizdeki genel olarak sorunlarda önerdiğimiz adımlardan yararlanmanızı öneririz.

Benzer olduğunu düşündüğümüz WhatsApp fotoğraf gitmiyor haberini kesinlikle incelemenizi önermekteyiz.

WhatsApp video dönüp duruyor

Sorunu devam edenler için yorumla ulaşmak isteyecekler, lütfen yazarken anlaşılır bir dil ve açıklamalı şekilde yazınız. Dönüşler çoğunlukla gün içerisinde yapılmakta ve aynı şekilde yorumlar.

Sorunun nedeninden tam emin değilseniz bir işlem yapmayınız. İşlem dediysek telafisi olmayacak işlere kalkışmayınız. Önemli yazışmalarınız gidebilir bizden uyarması.

 • Başka WhatsApp kullananlarla karşılıklı test ediniz. (Başka illerde olanlarla da)
 • Telefonunuzu muhakkak kapatınız ve açıp deneyin.
 • İnternet erişiminizi başka yerlerden yapamaya çalışın.
 • Bip gibi uygulamalarla çoklu denemelerde bulunun.

WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor

Çok defa yapılan olumu olumsuz ne varsa işlem yapılmasına engel taşıyabilir. Hiç bir işlemde bulunmadan önce çevrenizede ve internette bir araştırma yapınız. Eğer genelde sorun olmadığına eminseniz, aşağaki yöntemlerle devam ediniz.

WhatsApp video neden dönüp duruyor

Burada ilk akla gelen şirketin sistemlerinde genelde bir arızanın olduğu yönünde. Yıl içerisinde çıkan çok yönlü sorunların %90' i sistemlerinde çıkan beklenmedik hatalardan oluşmakta. Çözümü ise çoğunlukla uzun sürüyor. Hatta 1 veya 1,5 gün sürdüğü günleri de gördük. 

Uygulamayı silmeyi düşünenler eğer daha önce yedek almamışsanız mevcut mesajlarınız ve paylaşımlarınız silineceğini hatırlatmak isteriz.

 1. Aynı ve başka şehirde olan bir kaç kişiyle görünüp durumu analiz edebilirsiniz.
 2. WiFi' den ve telefonun internetini test edin.
 3. Mobil internet kullananların farklı operatörde aynı durumla karşılaşılıyor mu diyerek araştırması gerekiyor.
 4. Cihazın ve uygulamanın verilerinin temizlenmesi iş görebilir.
 5. Cihazın boş alanı yeterli midir ve tarih doğru mudur diye kontrol edelim.
 6. Web uygulamasını tarayıcıyla test ediniz.
 7. VPN gibi alternatifleri deneyin ama bilinmeyenlerden uzak durunuz.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 09:19