WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor

WhatsApp video gitmiyor sorunu akşamdan beri sürüyor. WhatsApp mesaj gidiyor ama videolar ve fotoğraflar gitmiyor. Video gönderemiyorum dönüp duruyor neden?

WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor
müşteri hizmetleri

WhatsApp mesaj gidiyor ama video gitmiyor ve aynı zamanda da ne fotoğraflar gidiyor ne de videolar gidiyor. Dün akşam saatlerinde başlayan bir sorun WhatsApp dışında bağlantılı sosyal ağlarını da etkiledi. Bazı uygulamalar aynı şirketin olduğundan büyük ihtimal şirket sunucu veya portlarında bir sorun var. Türkiye kaynaklı veya yurt dışında görülen bir sorun olabilir.

WhatsApp fotoğraf gitmiyor sorunu biraz ilginç gibi duruyor. Biz test ettik ve ilginç bir detay ortaya çıktı. iPhone' dan gönderdiğimiz videolar ve fotoğraflar Samsung telefona ulaşmıyor dönüp duruyor. Ama göndermeye çalıştığımız numaradan bize fotoğraf ulaşıyor. 

WhatsApp video gitmiyor sorunu hala devam etmekte. Bugün gün içerisinde çözüleceğini düşünmekteyiz. Eğer olurda çözülür ama sizde hala sorun görülürse, haberimizdeki genel olarak sorunlarda önerdiğimiz adımlardan yararlanmanızı öneririz.

Benzer başka bir WhatsApp fotoğraf gitmiyor haberini kesinlikle incelemenizi önermekteyiz.

WhatsApp video neden dönüp duruyor

Burada ilk akla gelen şirketin sistemlerinde genelde sorunun olduğu oluyor. Yıl içerisinde çıkan bu yönlü sorunların %90' i sistemlerinde çıkan bir hatadan oluyor. Çözümü ise çoğunlukla uzun sürüyor. Hatta 1 veya 1,5 gün sürdüğü günleri de gördük. 

Uygulamayı silmeyi düşünenler eğer daha önce yedek almamışsanız mevcut mesajlarınız ve paylaşımlarınız silineceğini hatırlatmak isteriz.

Hiç bir işlemde bulunmadan önce çevrenizede ve internette bir araştırma yapınız. Eğer genelde sorun olmadığına eminseniz, aşağaki yöntemlerle devam ediniz.

WhatsApp video gitmiyor dönüp duruyor

WhatsApp video dönüp duruyor

Sorunu devam edenler için yorumla ulaşmak isteyecekler, lütfen yazarken anlaşılır bir dil ve açıklamalı şekilde yazınız. Dönüşler çoğunlukla gün içerisinde yapılmakta ve aynı şekilde yorumlar.

 • Sorun analizinde bulunun. Nedeninden tam emin değilseniz bir işlem yapmayınız. İşlem dediysek telafisi olmayacak işler yapmayınız. Örnek WhatsApp' ı kaldırıp yükleme gibi. Önemli yazışmalarınız gidebilir bizden uyarması.
 • Başka WhatsApp kullananlarla karşılıklı test ediniz.
 • Telefonun tarihinin ve saatinin doğru olduğundan emin olun.
 • Telefonunuzu muhakkak kapatınız ve açıp deneyin.
 • Cihazda yeteri kadar yerin olduğundan emin olun.
 • İnternet erişiminizi başka yerlerden yapamaya çalışın.
 • Mobil veriyle / hücrsel veriyle sonra wifi ile deneyin.
 • Bip gibi uygulamalarla da bir deneyiniz.
 • WhatsApp' ın web uygulamasını deneyin. Bilgisayarda ve telefon tarayıcısında olabilir.
 • VPN gibi alternatifleri deneyin.
 • Son olarakta uygulamayı kaldırın ve yükleyip deneyin.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 03:04
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri