WhatsApp Web görüntülü arama geliyor

WhatsApp Web görüntülü konuşma özelliğinin geleceği yönünde bazı iddialar bugün netleşebilir. Facebook' un önemli bir konferansı var ve ekran görüntüsü alma yasağı da geliyor.

WhatsApp Web görüntülü arama geliyor

Facebook' un F8 konferansta önemli yenilikler tanıtılabilir. Bu aralar sürekli gizlilikle ilgili sorunlar yaşayan Facebook, bu konferansta bunun üzerinde duracağı ve bazı değişimlerden söz edeceği bekleniyor.

Konferans bugünden başlayarak 1 Mayıs' a kadar sürecek. Varsayım olarak güncel sorunlara ve çıkarmayı planladıkları yeniliklerden bahsedecekleri beklenen konferans Instagram ve WhatsApp için duyurularla gelebilir. Özellikle WhatsApp Web görüntülü arama...

WhatsApp' a önemli güncellemeler geliyor:

  • WhatsApp ekran görüntüsü alma yasağı (ekran görüntüsü almayı engelleme)
  • Karanlık mod yani siyah tema gelebilir
  • En çok dikkat çekecek olan WhatsApp Web görüntülü arama
  • WhatsApp hareketli etiketler gelebilir (WhatsApp animasyonlu etiket)

Screenshot engelleme WhatsApp' a geleceği çok öncesinden duyurulmuştu. Ama detayları hala netleşmedi. WhatsApp ekran görüntüsü alma engeli nasıl olacak ve uygulamaları da engelleyebilecek mi?

WhatsApp Web görüntülü arama geliyor

WhatsApp masaüstü görüntülü konuşma ve karanlık mod beta çalışmalarının sürdüğü yönünde bilgi yer alıyor. Bir diğer yenilikte etiketler hareketli hale gelebilir. Bu saydıklarımız için neredeyse tamamlandı diyenler var. 

Son zamanlarda WhatsApp için yapılan en önemli yeniliklerden biri bizim için parmak izi ile açma özelliği oldu. Veri güvenliği ve kişisel verilerin güvenliği için bazı Android kullanıcıları ek bir uygulama kullanmak zorunda kalıyorlardı. iPhone' da ise bu mümkün değildi. Sonrada iPhone eklendi. Söylentiye göre yakında güncellemeyle Android içinde ek güvenlik geliyor.  

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR