WhatsApp web üzerinde ara özelliği

Sahte haberler için WhatsApp web' de ara özelliği şu aralar test aşamasında. Daha önce çıkarılan düzenleme önemli oranda işe yaramıştı.

WhatsApp web üzerinde ara özelliği
müşteri hizmetleri

Sahte haberler nedeniyle yakın bir zamanda alınan bazı önlemlere bir yenisi ekleniyor. Bir ara gelen mesajları 5 kişiye kadar iletme sınırlamasını getiren WhatsApp şimdide gelen haberlere web' de ara eklemeyi düşünüyor.

Gelen haberin doğruluğunun araştırılması için web' de ara seçeneğini test eden şirketin yakında bu özelliği kullanıma açabilir.

Sahte haberlerle uğraşan geliştirici daha neler yapılabilir şeklinde planlamalar yapıyor. Bir önceki önleme göre bu tarz haberlerin sayısında %25 azalma olduğu görülmüş. Yeni özelliğin çok daha etkili olacağını düşünmüyoruz ama bir katkısı olacağı aşikar.

Mesajın üzerine dokunduğunuzda doğruluğunun anlaşılması için öneri arama seçeneği sunulacak. Dokunulduğunda öneri tarayıcıyla yönlendirilerek arama ekranı gelecek.

WhatsApp sürüm yükseltmeye uyumlu olan cihazlarda gelecek yenilik önce Android' de test edilir ve sonrasında iPhone' da kullanıma sunulabilir.

İleride haber doğrulama özelliği çıkmayanlar için:

  • Güncel sürüme kavuştuğunuzdan ve cihazın desteklediğinden emin olsun.
  • Telefonun yakın zamanda kapatılıp açılmadığından olabilir.
  • Hesapla alakalı bir sıkıntı olabilir.
  • Cihaz yurt dışı olmasından henüz ulaşmamış olabilir.

WhatsApp web üzerinde ara özelliği

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 00:30