WhatsApp’ın Android için Sesli Görüşme Özelliği Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi rekor bir ücrete satın alınan mobil dünyasının bir numaralı anlık mesajlaşma servisi WhatsApp’ın sesli arama desteği kazanacağına ilişkin bir süredir gündeme yansıyan haberler, MWC 2014 etkinliğinde bir basın açıklaması yapan firma CEO’su Jan Koun tarafından netliğe kavuşturuldu. Aynı zamanda WhatsApp’ın iki kurucusundan biri olan Koun, MWC 2014 kapsamında yapTığı basın açıklamasında WhatsApp’a sesli görüşme desteğinin ekleneceği resmen açıklamıştı.

teknik destek

Halihazırda günlük milyarlarca mesajın atıldığı bir platform haline gelen ve bu noktada operatörlerin canını bir hayli yakan WhatsApp’ın VOIP hizmetini sağlayacak olmasıyla kullanıcılar mobil veri ya da Wi-Fi bağlantıları üzerinden ücretsiz sesli arama gerçekleştirebilecek.

2014’ün ikinci çeyreğinde ilk olarak Android ve iOS platformlarına sunulacak sesli görüşme desteğine ilişkin geçtiğimiz günlerde bazı ekran görüntüleri yayınlandı. iOS işletim sisteminde yer alan sesli görüşme arayüzü görüntülerinin ardından bu defa Android cephesinde yer alacak sesli görüşme özelliğinin arayüz görüntüleri yayınlandı.

WhatsApp’ın Android cihazlarda yer vereceği sesli görüşme arayüzü ilk bakışta Google’ın Android 4.4 öncesi Nexus cihazlarda yer verdiği arama ekranına benzetilebilir. Benzer renklerin de mevcut olduğu arayüzde sesli arama işlevini başlatmak için üst bölümde yer alan cep telefonu arama simgesini tıklamak yeterli. Ayrıca görüşme esnasında hoparlörü açabilir ya da farklı bir kullanıcıya mesaj atılması mümkün. WhatsApp için sesli görüşme desteği hala geliştirilmekte bu sebeple final sürümde arayüz farklılıklarıyla karşılaşabiliriz.

whatsapp

kaynak: tuttoandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!