Wi-Fi kablosuz internet ağına bağlanamıyorum ne yapmalıyım

Andronova

Cep telefonda ve Windows bilgisayarda Wifi kablosuz internet bağlantı sorunu yaşıyorum ne yapmalıyım? Bağlantı yapılamadı veya bağlantı sonlandırıldı hatası alıyorum.

İnternet artık devamlı hayatımızın gündeminde olan bir teknolojidir. Evde işte dışarda içerde artık gelişen teknoloji ile artık her ortamda internet kullanabilir olduk. İşte bu imkanı sağlayan ve kabloya mahkum olmaktan internet kullanıcılarını kurtaran bir teknoloji olan wifi bağlantısı kablosuz internet bağlantısında yaşanan bir sorunu bu haberimizde çözüm önerileri ile birlikte yayınlayacağız.

Kablosuz bağlantı ağına telefon, tablet veya bilgisayar ile bağlandığımızda yaşadığımız kopma veya bu ağa bağlanmama sorunlarını nasıl çözüme kavuşturacağımızı paylaşacağız.

Wi-Fi kablosuz internet ağa bağlanmıyor

Yukarıda makalemizin başlığında belirttiğimiz kablosuz ağa bağlanmama sorunun bir kaç nedeni olabilir. Bu nedenleri şimdi maddeler halinde yayınlayalım;

  • İlk olarak wifi kablosuz bağlantı sağladığınız modeminizin açık olduğuna dikkat ediniz.
  • Eğer modeminiz açık olduğu halde halen kablosuz ağa bağlanamıyorsanız modeminizin ayarlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Şimdi bu ayarları birlikte kontrol edelim. Modeminizin üzerinde bulunan WLAN yazsının altında yer alan ışın yanıp yanmadığını kontrol ediniz.Aşağıdaki resimde göründüğü gibi WLAN yazısının üstünde bulunan ışığın modemde göründüğü gibi yanması gerekmektedir.

Wi-Fi kablosuz internet ağa bağlanamıyorum ne yapmalıyım

Kablosuz bağlantı sorunu için çözüm önerileri

Eğer WLAN ışığı yanmıyorsa modeminizin arayüzünden kapatılmış olabilir. Bunun için 192.168.1.1 adresini tarayıcınıza yazarak modeminizin arayüzüne ulaşınız. Ardından açılan modem arayüzünden kablosuz ağ özelliğini aktif ediniz. Bu özelliği aktif ettiğinizde WLAN ışığı modem üzerinde yanacaktır. Aşağıda bir modemin arayüzünden kablosuz ağ aktif etme görüntüsünü yayınladık. Burada gördüğünüz gibi Aktif Kablosuz LAN yazısının başında yer alan kutucuk aktiftir. Bu ekrana genellikle birinci kutudan gösterdiğimiz menüden ulaşabilirsiniz. Ayrıca konumuzla alakalı olmasada bağlantınızın kaliteli ve güvenli olması için ikinci kutucukta yer alan ayrlarıda uygulayınız.

Wi-Fi kablosuz internet ağa bağlanmıyor

  • Son olarak ise bilgisayarınızda veya telefon tablet gibi mobil cihazlarınızda bulunan kablosuz ağ bağlantısnı sağladığınız donanımın açık olup olmadığını kontrol ediniz.


Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 20:20

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir