Wi-Fi Sinyallari İle iPhone’u Şarj Edebilen Kılıf Üretildi!

Apple’ın çok beğenilen iPhone modellerinin en fazla eleştirildiği nokta pil süresinin yetersiz kalması. Şimdi bu soruna Amerika merkezli bir teknolojik araştırma şirketi olan Nikola Labs tarafından ilginç bir çözüm getiriliyor.

Nikola Labs’ın iPhone 6 model telefonlar için geliştirdiği bir akıllı kılıf sayesinde şarj cihazlarına gerek kalmadan telefonlar şarj edilebiliyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan projeye göre iPhone 6 kılıfı çevredeki Wi-Fi , Bluetooth veya LTE gibi radyo dalgalarını toplayarak depoluyor ve daha sonra bu radyo dalgalarını enerjiye çevirerek telefona aktarıyor, böylece telefon bataryasını şarj etmek mümkün oluyor.

iPhone 6 modeli için Üretilen İlk prototip akıllı kılıf sayesinde şimdilik telefonun pil ömrü yüzde 30’a kadar uzatılabiliyor. Henüz telefonun bataryasını tam dolduramasa da ilk prototip olan bir ürün için şarj sorununa geçici bir çözüm bulması açısından önemli bir adım.
Nicola Labs tarafından geliştirilen bu akıllı kılıf hakkında henüz çok fazla detay bulunmuyor. Kılıf için düşünülen fiyat 99$ olarak ifade ediliyor.

Radyo dalgaları ile telefonu şarj etmek elbette ilginç bir fikir. Eğer bu proje başarılı olursa pil süresi gibi önemli bir soruna çözüm getirilmesi mümkün olacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir