Windows 10 Build 10151 İndirmek İsteyenler için İnternete Sızdırıldı

Windows 10 Build 10151 İndirmek İsteyenler için İnternete Sızdırıldı
müşteri hizmetleri

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemi pazarında açık ara lider konumda olan Microsoft, kendi içinde büyük bir değişim başlatarak, çoklu platform desteği sunan yeni Windows 10'unu duyurmuştu. Bir çok kişi tarafından beğenilen yeni Windows 10, Microsoft'a mobil cihaz pazarında da pay sahibi olmasını sağlayacak güce sahip. Kısa süre önce resmi olarak 29 Temmuz'da yayınlanacağı duyurulan Windows 10 sürümüne yönelik sürekli hataların giderildiği test sürümlerinin son sürümü olan Windows 10 Build 10151 internete sızdırıldı. windows-10-ekran-goruntusu Torrent sitelerinde indirilebilir durumda olan yeni Windows 10 Build 10151 sürümüne yönelik, güvenliğiniz için Microsoft'un sitesinden indirmenizi tavsiye ediyoruz..

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Lastik Top
Lastik Top - 6 yıl Önce

Bu arada bilgilendirmeyi de doğru yapalım..

Genel: Windows 10'a geçiş Home -> Standard, Pro+Ult-> Pro şeklinde olacak.
Windows 7 ve üzerinden yükseltme(upgrade) mümkün olacak. Bunun için birtakım güncellemelerin mevcut Windows'lara kurulması gerekiyor. Bu güncellemeler lisans kontrolü yapmıyor:
Windows 7: http://support.microsoft.com/kb/2990214
Windows 8.1: http://support.microsoft.com/kb/3044374 (Windows 8 kullananların 8.1 Update 1'e yükseltmesi gerekiyor)

Bu güncellemeler kurulduğunda sağ-alt köşedeki bildirim bölümünde ücretsiz yükseltme için yerinizi ayırtın uyarısı çıkıyor. Buna tıklayarak geçerli bir mail adresi ile kayıt yaptırmanız yeterli. NOT: Bu özellik, WSUS'a bağlı, domain üyesi Windows'larda çıkmaz.

Lisanssız/kaçak/korsan kullanıcılar: Windows 10'a geçiş, lisanssız makinalarda bile ücretsiz olacak. Ancak geçiş demek lisans hakkı elde ediyorsunuz anlamına gelmiyor. Sadece Windows 10'a yükseltme için herhangi bir engel ile karşılaşmıyorsunuz.

Lisanslı Bireysel Kullanıcılar: Yukarıda bahsettiğim kayıt ile ücretsiz olarak 1 yıl içinde yükseltme hakkı elde edeceksiniz. Yükselttikten sonra dilerseniz 1 defalık temiz kurulum(format) hakkınız mevcut olacak. 2. formattan sonra herşey ücretli. Makinada anakart değişirse ücretli..

Lisanslı Kurumsal Kullanıcılar: Enterprise kullanıcıları SA lisansı(Software Assurance) dahilinde güncellemelerini alabilecekler ancak ondan sonrası baya karmaşık. Bunun için ayrıca konu açmak lazım. Pro kullanıcıları Domain yoksa Bireysel ile aynı mantıkta yükseltme hakkı sahip olabilecekler.

-Peki ben sınırsız/süresiz bu Windows 10'u bedava kullanmak istersem ne yapmam gerekir?
Basit. 29 Temmuz'a kadar http://insider.windows.com a gidin, ücretsiz üye olun. Şartları kabul edin. Size Windows'un Slow Ring'te en son yayınlanan(Build 10130) versiyonu ISO olarak gelecek. Bununla kurulum yapın, içindeki WindowsUpdate ile Build 10159'a yükseltin(ayar Fast Ring'te olması lazım).
Bu sayede Microsoft nezdinde resmi bir Windows Beta Tester'ı olmuş olacaksınız. 29 Temmuz'da resmi sürüm size teslim edilecek, kurun. Sınırsız kurulum hakkınız var.
Kurduktan sonra Windows Insider programı devam edecek. Siz de tester olmayı kabul ettiğiniz sürece Windows'unuz ebediyen size ücretsiz olacak, yeni gelecek özellikleri de ilk siz test etmiş olacaksınız. Hatta Tester olduğunuz için beğenmediğiniz, hatalı bulduğunuz noktaları direkt Microsoft'a rapor edebileceksiniz.

Windows 10 bilindiği üzere son Windows. Bundan böyle 'hizmet' şeklinde sunulacağından, sürekli değişen, yeni özellikler eklenen bir yapıya sahip olacak. Insider olarak kalmak size bu Windows'un sürekli bedava olmasına imkan tanıyacaktır.

Lastik Top
Lastik Top - 6 yıl Önce

Build 10158 resmi olarak Fast Ring'te yayınlandı bugün.

takam kafana
takam kafana - 6 yıl Önce

önizleme sürümü herkese ücretsiz zaten parasıyla alında nedir =? ne içtiniz gece gece

serdar
serdar - 6 yıl Önce

daha önceki açıklamalarında lisassız kullanılan windows işletim sistemlerininde ücretsiz bir kereye mahsus olarak alınacağı duyurulmuştu bununda tek amacı lisanssız ürün kalmaması içindi bakalım herkez 29 temmuzu bekliyor bende dahil olmak üzere gerçi bendeki yazılım zaten orjinal ama önemli değil

Ahmet Tanriverdi
Ahmet Tanriverdi - 6 yıl Önce

Ücreti ne kadardir acaba?


Teknoloji haberleri