Windows 10 eski sürücüleri kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Windows 10 işletim sisteminde daha önce yüklemiş olduğunuz sürücüler ait verileri nasıl sileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız. Driver tamamen kaldırma adımları.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Windows 10 işletim sistemi microsoft tarafından çıkarılan en son işletim sistemidir. Şirketin bugüne kadar çıkarmış olduğu işletim sistemlerinden edinmiş olduğu tecrübesi ile windows 10 oluştu. Açıkçası beklentilerin üstünde bir işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle windows 7, Windows 8.1 gibi işletim sitemlerinden sonra bunları geride bırakabilecek bir işletim sistemi oluşturmak zor gibiydi. Çünkü microsoft daha önce bu sorunu yaşamıştı. Windows XP gibi efsane bir işletim siteminden sonra Vista gibi bir işletim sistemi ile hayal kırıklığı yaşatmıştı. Windows 10 yeni bir işletim sistemi olduğu için bazı şeyleri daha yeni yeni öğreniliyor. Bu haberimizde windows 10 işletim sisteminde yer alan bir soruna çözüm bulmaya çalışacağız.

Windows 10 eski sürücüleri kaldırma

Windows 10 işletim sisteminin çıkmasıyla birlikte Windows 10 işletim sistemine yükseltilen bilgisayarlarda kalan eski sürücü verileri bulunmaktadır. Bu sürücü dosyalarının yanı sıra diğer işletim sistemin arta kalan dosyalarda kalabilmektedir. Bu haberimizde bu kalan verileri nasıl temizleyeceğinizi anlatacağız. Çünkü arta kalan dosyaların yer kaplaması 20 -30 GB boyutunda olabilmektedir. Gereksiz yere yer kaplayan bu verileri silerek bilgisayarınızın kapasitesini artırabilirsiniz. Bu verileri silebilmeniz için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • İlk olarak bu verileri silmeye başlayabilmeniz için yapmanız gereken Bilgisayarım simgesine tıklamanızdır.
  • Bu işlemden sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda C: diskini fare ile seçiniz. Ardından sağ tıklayarak açılan seçeneklerden özellikleri seçiniz. Bu işlemden sonra karşınıza aşağıdaki küçük resimde bulunan ekran gelecektir.

Windows 10 eski sürücüleri kaldırma

  • Bu işlemden sonr aaçılan ekranda bulunan Diski Temizle yazısına tıklayınız. bu şekilde disk verileriniz taranacaktır.

Windows 10 sürücüleri kaldırma

Gelen ekrandan eski verileri silebilmek için ilk olarak sistem dosyalarını temizle yazısının karşısında bulunan kutucuğu işaretleyiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Windows 10 eski sürücüleri kaldırma

  • Daha sonra diğer bir kutucuk olan Cihaz sürücü paketleri ni seçiniz.

driver kaldırma

Bu işlemlerden sonra ekranın altında bulunan Tamam tuşuna bastığınızda bilgisayarınızda bulunan eski sürücü verilerini ve eski işletim sisteminden kalan kalıntıları silmiş olacaksınız.


Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 02:04

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir