Windows 10 Fall Creators Update indir yükle dene

Andronova
4 Minimum Okuma

Microsoft’ un Windows 10 için hazırladığı yeni işletim sistemi sürümü Windows 10 Fall Creators Update indirmeye açıldı. Güncelleme ve yüklemek için kurulum talimatını okuyunuz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows 10 Fall Creators Update nedir? Microsoft’ un yeni Windows sürümü Windows 10 Fall Creators Update ile artık bilgisayar ve mobil cihazınız daha güncel kalacak. Çıkacak yenilikleri otomatik olarak alacağınız sürümde otomarik güncelleme açık olduğu sürece bu özellikten faydalanabileceksiniz.

Yeni sürümle fotoğraflar için yeni bir uygulamaya sahip olunacak. Tüm fotoğrafları bir uygulama üzerinden düzenleme sağlayabileceksiniz. Story Remix ile fotoğrafları ve videoları seçelerek 3 boyutlu müzikli slaytlar hazırlayabilirsiniz. Bu özellik mevcut Movie Maker programı üzerinde yer alacak.

Windows 10 Fall Creators Update özellikleri

Sanal gerçeklikte Windows’ ta yeni gelişme! Sanal gerçekliğe uyumlu bilgisayar ve gerçeklik başlığıyla yeni Windows’ un sanal gerçeklik özelliğinden faydalanabilirsiniz. 3 Boyutlı nesneleri çevrenizde gibi görebileceksiniz. 3 Boyutlu nesnelerin fotoğrafını çekebileceğiniz yeni özellik zamanla daha fazla gelişmeleri barındıracak.

Windows 10 Fall Creators Update ile eğer Microsoft Launcher kullanıyorsanız, Android cihazlarla bilgisayarınız daha hızlı bir iletişim halinde olacak. Telefonunuzdan yaptığınız bir işi daha sonra bilgisayarınızdan devam edebileceksiniz. Edge tarayıcı ile notlar düşebilir, favori kişiler ve siteleri sabit görev çubuğunda birlikte kullanabileceksiniz.

Fidye virüsleri için yeni sürüm daha fazla korumayla gelecek. Malum en kötü zararlı yazılım fidye virüsleri. Bulaştığı bilgisayarda çözüme çok zor ulaşılabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows bataryalı bilgisayarlar için daha fazla şarj süresi ve performansta daha fazla özelleştirme sunacak. Engelli modu ile göz kontrolüyle farenin imleci bakılan yere hareket edecek.

Windows 10 Fall Creators Update sürümü 17 Ekim itibaren resmen güncelleme için kullanıcılara sunulacak.

Windows 10 Fall Creators Update nedirWindows 10 Fall Creators Update güncellemeWindows 10 Fall Creators Update yükleme

Güncelleme için 1 GHz işlemci, 32 Bit için 1 GB RAM,  64 Bit için 2 GB RAM, gerekli boş alan 32 Bit için 16 GB ve 64 için 20 GB yer olması gerekiyor. Yükleme için mevcut Windows 10 sürümü olması yeterli.

Yükleme için Windows 10 Home, Windows 10 Enterprise, Windows Pro ve Windows 10 Education sürümlerine sahip olmanız gerekiyor. Korsan yani cracklı Windows 10′ da işlem olur mu diyen kullanıcılar denemek gerekir diye düşünüyorum. Microsoft işlemde lisanslı bir sürüme sahip olmanız gerekiyor diye belirtiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows 10 Fall Creators Update kurulumu

Windows 10 Fall Creators Update indir adresi: Bu microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 adresten yeni sürüm için “hemen güncelleştirin” yazısını tıklayınız. Yönergeleri takip ediniz. Güncelleme hazır olduğunda indirme ve yükleme için size bir bildirim gelecektir.

“Hemen güncelleştirin” yazısını tıkladıysanız size Windows 10 sürümünü kullandığınızı işlem yapmak için izninizi isteyecek. Evet dedikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Daha sonra hazır olduğunda size bir bildirim gelecektir.

Windows 10 Fall Creators Update indir

Windows 10 Fall Creators Update kurulumu

Windows 10 Fall Creators Update nasıl yüklenir? Windows 10 Fall Creators Update yükleme ve güncelleme adımları Microsoft’ ta  onay verdiğiniz itibaren başlanacak. Bildirim ile birlikte kuruluma geçilecek. Tabi ne zaman sorusu için beklemeniz gerekiyor. 17 Ekim 2017 ile resmen başlıyor.

Windows 10 Creators Update yeniden başlama sorunu

Windows 10 yeni sürümünü güncelleme yardımcısı ile yapıyorsanız şimdi güncelle seçeneğine bastınız ve güncelleme %3 – %30 ya da %40 – %50 geldiğinde yeniden güncelleme başlıyorsa, farklı bir internet ağı üzerinden bağlantı yapıp güncellemeyi başlatınız. Ama önce bilgisayarı kapatıp yeniden açıp işlemi başlatınız.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir