Windows 10 harita indirme

blank

Windows 10 işletim sisteminde bilgisayarınız offline iken ülkelerin haritaları bilgisayarınıza nasıl indirilir nasıl yüklenir? Çevrimdışı harita indir yükle.

teknik destek

Windows 10 işletim sistemi microsoftun en son yayınladığı sistemdir. Kara bir dos ekranından rengarenk ve özellikleri çok ileri olan bir işletim sistemi windows 10’a kadar microsoft bir çok süreçten geçmiştir. Bu süreçlerde başarılı olduğu işletim sistemleri olduğu gibi örnek olarak windows xp başarısız olduğu buda hiç olmamaış dedirten işletim sistemleride oldu (Örnek: windows vista) Fakat bu son yayınlanan işletim sistemi artıkneredeyse bütün işleri kendi yapabilen bir sistemdir. Özellikle yeni bir pc kurulumunda en çok sorun olan donanımların sürücülerinin kurulması artık windows 10’da sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü bu sistem sürücü deposunun çok geniş olmasından dolayı bir çok donanımı kendi bularak yüklemektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra bu haberimizde olduğu gibi ülkelerin haritalarına da ulaşma imkanı sizlere verilmektedir. Bu ulaştığınız haritaları bilgisayarınıza nasıl indirebileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız.

Windows 10 işletim sisteminde harita indirme

Windows 10 ile harita uygulaması yazılımı otomatik olarak yüklü gelmektedir. Bu sistemde çok yaygın kullanılan google maps gibi bir çok ülkenin haritasına ulaşabilir, bu haritaları bilgisayarınıza indirerek çevrim dışı kullanabilirsiniz. Kısacası bilgisayarınızın inyterneti var iken gezdiğiniz şehirlerin haritalarını pc’nize indirerek daha sonradan internet bağlantısına gerek kalmadan bu haritaları kullanabilirsiniz. Şimdi bu işlemin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışalım.

  • İlk yapmanız gereken haritanızın güncel olduğunu kontrol ediniz
  • Daha sonra “Windows’da Bul” arama bölümünden Harita yazarak uygulamayı bulunuz.
  • Uygulamayı çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir görünümü olacaktır.

Windows 10 harita indirme

Windows 10 işletim sisteminde harita indirme

  • Haritanızın güncellemesini bitirdiktan sonra sol alt köşede yer alan Çevrimdışı Harita İndir yazısına tıklayınız. Bu yazıya tıkladığınızda ise bir çok ülke karşınıza gelecektir.
  • Karşınıza gelen ülkelerden birini seçerek indirme işleminin bitmesini bekleyiniz.
  • Son olarak ise çevrimdışı çalıştırdığınız haritalar online çalışan haritalar göre bazı eksiklikleri bulunmaktadır. Bunu belirttikten sonra yinede bir çok özelliği bulabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 14:28

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!