Windows 10 kullanıcı ekleme yeni hesap açma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bilgisayarda Microsoft' un Windows 10 yeni kullanıcı eklemek için ayarlar nereden yapılıyor? Yönetici hesabı oluşturmak için açma işlemlerinin sıralamasını aşağıya ekledik.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Cihazlarınızı yakınlarınız ile ortak kullandığınızda yada eve gelen konuklarınızın cihazlarınızı kullanmak istediğinde kişisel belgelerinizi görmesinden rahatsız olduğunuz zamanlarda, yeni bir kullanıcı hesabı açarak bu olaya çözüm bulabilirsiniz.

Cihazlarınızda bulunan özel belgelerinize ulaşmadan misafirleriniz kendilerine ait olan oturum ile cihaza giriş yapabilirler. Windows işletim sistemlerinde kullanıcı ekleme işlemleri önceki sürümler de denetim masası bölgesinde kolaylıkla yapılabiliyor. Bu sisteminde ise, kullanıcı ekleme işlemleri biraz farklı yollardan yapılıyor.

Windows 10 yeni kullanıcı ekleme

  • Windows + R tuşuna birlikte basın. Bu işlemden sonra “Çalıştır” penceresi karşınıza çıkacak. Bu pencereye “Netpwiz” yazdıktan sonra Tamam butonuna basın.
  • Açılan ekranda var olan kullanıcıları göreceksiniz. Burada yer alan “Ekle” butonuna tıklayın.
  • Bir sonraki pencerede ”Bu şahıs nasıl oturum açacak alternatifi” karşınıza çıkacak.
  • Microsoft hesapları ile oturum açılacaksa bu yere hesap bilgilerinizi yazın.

Sürekli farklı kişiler için bir hesap açılacaksa, “Yerel hesap” adı altında bir seçenek açmanız mantıklı olacaktır. Yerel hesap için şu adımları takip etmeniz gerekiyor; Yerel hesap bölümüne geldikten sonra kullanıcı adınızı yazın. Misafir kullanıcıları için şifre gerekmediği için şifre bölümünü boş bırakabilirsiniz. Daha sonra ileri butonuna tıklayın. Bir sonraki işlemlerde Son butonuna tıklayarak işleminize son verin. Açtığınız bu hesapta yönetici yetkisine sahip değildir hesap. İsterseniz yönetici yetkisi de verebilirsiniz. Alternatif olarakta aşağıdaki adımları uygulayınız. Yönetici ekleme ve kullanıcı ekleme seçeneklerini inceleyiniz.

yönetici hesabı açma

Başlat yani Windows penceresine tıklayın. “Ayarlar” (çark) tıklayın. “Hesaplar” / “Aile ve diğer kişiler” / “Bu bilgisayara başka birini ekle” Oturum açacağınız mail adresini (Hotmail uzantılı) yazınız. Eklenen hesabın üstünü tıklayıp “Hesap türünü değiştir” tıklayın. Hesap türü ya “Standart kullanıcı” ya da “Yönetici” olarak seçiniz. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Windows 10 kullanıcı ekleme yeni hesap açmaWindows 10 yeni kullanıcı eklemeWindows 10 hesap ekleme nasıl yapılır?Windows 10 hesap oluşturmaWindows 10 kullanıcı eklemekWindows 10 yönetici yapmaWindows 10 yönetici oluşturma

Oturum açılamıyor ya da yönetici hesabı açamıyorum sorun yaşıyorum diyenlerin yapacakları güvenli modla hesaplara girip kontrol etmeleri duruma göre administratör olarak oturumla işlem yapmaları olacak.


Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 21:20

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir