Windows 10 LTSB nedir nereden indirilir

Andronova

Windows 10 Enterprise indirme sayfasında yer alan LTSB sürümü diğer sürümlere nazaran daha stabil bir işletim sistemi. ISO indirme adresi ve Windows 10 LTSB farkı nedir detayları haberde…

Bilgisayara yüklenmiş olan windows 10 sürümü ile Windows Store ve Microsoft edge uygulamaları yüklenmiş olur. Bunların dışında daha geniş uygulamalar kullanmak isteyen kullanıcıların Windows 10 LTSB yüklemeleri gerekmektedir. Bu sürüm, Windows 10’un enterprise paketinde yer almaktadır.

Windows 10 LTSB nedir? Microsoft’un uzun süre hizmet vereceği sürümleri. Bu sürümler genelde 2 yılda bir güncellenir. LTSB, 10 yıl güvenlik ve tespit edilen hatalar için güncelleme çıkarır. 

Windows 10 LTSB farkı nedir? Windows’ un bir nevi saf sürümü gibi. Çoğu uygulama yer almaz. Hafif bir sürüm olduğundan çok iyi çalışır. Bilgisayarı yormaz.

Kullanım avantajları: Windows 10 LTSB birçok yönden kullanıcılarına avantajlar sunuyor. Bu avantajların en başında klasik Windows sürümlerinde olmayan özellikler gelmekte. Kullanıcılara kontrol olarak daha fazla kontrol imkanı tanıyor. Kullanıcı kendine göre windovs hizmetlerini düzenleme imkanına sahip. Bu şekilde de yine kullanıcı kilit ekranından pas geçebiliyor.

Bir diğer önemli avantaj da kullanıcılar windows 10 LTSB’nin özelliklerinden Windows to go isimli özellik ile USB belleğe boot yapabilecek sürüm kurabiliyor. Böylece kurdukları sistemi istedikleri bilgisayar aracılığı ile boot yapabilme imkanına sahip oluyorlar.

Windows 10 LTSB nedir nereden indirilir

Windows 10 LTSB indirme

Windows 10 LTSB ‘nin elde edilmesi nasıl olur? Bir kullanıcının windows 10 LTSB sürümü kullanabilmesi için öncelik ile kullanıcının resmi bir şekilde Windows 10 enterprise kullanıcısı olma şartı bulunmaktadır. Kullanıcı windows 10 enterprise kullanıcı olduktan sonra 90 gün boyunca süren enterprise değerlendirme olarak isimlendirilen programa katılmaları gerekir. Bu sürenin sonunda kullanıcı Windows 10 LTSB için gerekli olan dosyayı bilgisayarına indirdikten sonra gerekli olan yüklemeyi yapabilmektedir. Eğer kullanıcının lisansı yok ise LTSB sürümünü sürekli olarak kullanmasının hiç bir şekilde yolu bulunmamaktadır.

Windows 10 LTSB indirme ve detaylar için https://www.microsoft.com/en-gb/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir