Windows 10 ses var görüntü yok sorunu

blank

Windows 10 işletim sisteminde ve Explorer 11 tarayıcısında Youtube vb. sitelerden video izlediklerinde bazen ses varken görüntü gelmemektedir. Bu sorunun çözümü haberde!

teknik destek

Windows 10 işletim sistemi Microsof firmasının en çok kullanılan sistemidir. Şuna itibariyle milyonlarca bilgisayarda bu işletim sistemi kullanılmaktadır. Tabiki bu durumun kısa sürede oluşmasının sebebi şirketin bu yazılımı belli bir dönem ücretsiz dağıtmasından kaynaklanmaktadır. Windows 10 işletim sistemi genel olarak çok stabilize bir işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. İçerisinde barındırmış olduğu özellikle ile kullanıcılarının deneyimini artıran ve bilgisayar dünyasından yaşanan bir çok soruna çözüm ürettiğini söyleyebiliriz. Fakat bu işletim sistemi yeni olduğundan dolayı bazı sorunlarda yaşanabilmektedir. Aslında bu sorunların böyle büyük yazılımlarda ortaya çıkması normaldir. Çünkü yazılımlar kulalnıcılar tarafından kullanıldıkça daha stabil hale gelmektedir. Şirket kullanıcılardan gelen bu sorunları çözerek işletim sistemini daha stabil çalışır hale getirmektedir. 

Bu haberimizde ise bazı kullanıcılarının video izlerken yaşadıkları ses var görüntü yok sorununa çözüm üretmeye çalışacağız.

Windows 10 ses var görüntü yok sorunu

Bilgisayar dünyasında videolar genellikle video paylaşım siteleri üzerinden izlenmektedir. Herhangi bir şey izlemek isteyen bir kullanıcı bilinen video paylaşım sitelerine girerek istediği videoyu rahatklıkla izleyebilmektedir. Bütün dünyada en çok kullanılan video paylaşım sitesi ise Youtube’dir. Son günlerde Windows 10 kullanıcıları internet explorerdan youtubeye girdiklerinde videolardan sesin geldiğini fakat görüntü alamadıklarını forum sitelerinde paylaşmaya başladılar. bu sorunu nasıl çözebileceğinizi elimizden geldiğince sizlere anlatmaya çalışalım.

  • Ekran kartı sürücüsü kaynaklı bir sorun olabilir. Güncel ya da bir önce ki sürücüyü yükleyiniz.
  • Sorunsuz bir tarihe sistem geri yüklemeyi deneyiniz.
  • İlk olarak Windows 10 işletim sistemini güncel tuttuğunuzdan emin olunuz. Ardından internet tarayıcısı olan explorer yazılımının en son güncellemeleri alıp almadığını kontrol ediniz. Bu kontrolü de Windows Update sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bu uygulamayı çalıştırdığınızda tarayıcınıza ait güncelleştirmeler var ise hemen yükleyiniz. Ayrıca internet explorer yerine Windows 10 işletim sistemi ile gelen EDGE uygulamasını kullanarak videolarınızı açmaya çalışınız. Çünkü bu uygulama explorer’a göre daha gelişmiş bir uygulamadır.
  • Ses var görüntü yok sorununu facebook ve youtube gibi video paylaşım sitelerinde alıyorsanız. Tarayıcınızda  A.Flash Player ve Shock. Player eklentilerinin etkin olup olmadığını kontrol ediniz. Aşağıdaki resimde eklentileri nasıl kontrol edeceğiniz gösterilmiştir.

Windows 10 ses var görüntü yok sorunu


Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 01:48

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!