Windows 10 sıfırladıktan sonra diğer kullanıcı nedir

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Windows 10 sıfırlamada diğer kullanıcı adlı bir hesap açıldı ve ad parolası nedir bilmiyorum diyenler olabiliyor. Bu sıfırlama hatası nedeniyle çıkan problem.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Masaüstü veya laptop Windows 10 sıfırladıktan (Recovery / Kurtarma) sonra oturum ekranı geldiğinde “Diğer kullanıcı” şeklinde bir hesap açıldı ve kullanıcı adı parola istiyor. Buraya ne yazılacak bilmiyorum diyenler için mevcut hesabınıza erişim yapamadığından dolayı veya bağlantı yapamadığından böyle bir ekran karşınıza gelebilir. Daha önce kullandığınız kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak test ediniz.

Güvenli modla açma:

  • PC’ yi Shift tuşuna basılı tutarak “Yeniden başlat” ile devam edin. Sorun gidermede “Gelişmiş seçenekler” / “Başlangıç ayarları” yeniden başlatla işlem yapın ve güvenli modda açın. Sonra yönetici olan bir adla oturumunuzu açıp yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz.

Parola kaldırma için program kullanın:

Sistem sıfırlamasıyla sorunu çözme:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Klavyeden “Shift” e basılı tutarak “Güç simgesine” ve sonrasında “Yeniden başlat” tıklayın. Seçeneğin biriyle devam edip sorun gidermeyi başlatın. Son işlem ise “Sıfırla” seçeneğinin kullanılması olacak.

Duruma göre temiz bir kurulumla işlem yapabilirsiniz. USB veya CD aracılığı ile onarım veya sıfır kurulum denenebilir. Bunun çıkışında genelde sıfırlamada çıkan bir sorun veya işlem dosyalarda eksiklik sıkıntı çıkarabiliyor. Bazılarında hard disk içerisinde yer alan Recovery dosyalarının zarar görmesinden dolayı bu tarz durumlarda çıkabilir.

Yukarıdakilerin dışında administratör yazarak denenebilir. Ya da istem komut ekranında yani siyah ekranda explorer.exe yazarak çalıştır bölümünden de bazı işlemler yapılabilir. 

Windows 10 sıfırladıktan sonra diğer kullanıcı nedir


Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 16:54

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir