Windows 10 USB Tool nedir ve flash bellekten kurulum nasıl hazırlanır?

blank

Windows sürüm yükseltme veya yeni kurulum ne demek? Hangi seçeneği seçmeliyim? USB Tool' dan Windows 10 nasıl atılır? USB Tool ile Windows 10 kurulumu nasıl yapılır?

teknik destek

Microsoft firmasının son yazılımı olan Windows 10 artık yayınlandı. Windows 10 firmanın çıkarmış olduğu diğer işletim sistemlerinden farklı olarak daha gelişmiş ve eski işletim sistemlerinde olduğu gibi başlat menüsünü içeren ve gün geçtikçe kendini yenileyen bir işletim sistemidir. Bu haberimizde ise windows 10 kurulumunun USB bellekten nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Başlığımızda yer alan windows 10 usb tool nedir sorusunun cevabını vererek yazımıza devam edelim. Windows 10 işletim sistemini bilgisayarınıza kurarken DVD’den değil USB bellekten oluşturma kurulumunuzu yapabilmeniz için sizlere bootlu bir USB disk hazırlamaktadır. Birazdan hazırlamasını tarif edeceğimiz windows 10 usb tool ile bilgisayarınıza sıfırdan bir işletim sistemi kurabileceğiniz gibi ayrıca daha sonrasında windows 10 içerisind eoluşabilecek herhangi bir arıza durumunda sistem onarımında da kullanabilirsiniz. Teknoloji haberleri www.andronova.net

Windows 10 USB Tool nedir ve nasıl hazırlanır

Windows 10 Tool USB belleği hazırlayabilmeniz için ilk önce en asgari 3GB boş alanı sahip bir flash diskinizin olması gerekmektedir. Ayrıca windows 10 işletim sisteminin kurulum USB’si hazırlanan diskin format atılarak içerisinde yer alınan bütün verilerin silinerek windows 10 için temiz ıso dosyası oluşturmak gereklidir. Bu adımlardan sonra windows USB tool oluştırmak için adımlarımıza geçelim

  • İlk olarak USB tool aracı olarak kullanabileceğiniz bir yazılıma ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yazılımı windows 10 ile birlikte microsoft sizlere sunmaktadır. Microsoft Media Creation Tool isimli programı bilgisyarınıza indiriniz. Bu yazılımın hem 32 bit hem de 64 bit uygulaması bulunmaktadır.
  • Daha sonra tabiki windows 10 iso dosyasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu dosyasyı ve yukarıdaki dosyayı  microsoft.com/en-us/software-download/windows10 linkinden indirebilirsiniz.

Yukarıdaki yazılımları temin ettikten sonra Windows 10 Tool USB’sini hazırlamak için  Microsoft Media Creation Tool programını çalıştırınız. Açılan ekranda sizden lisans koşullarını kabul etmeniz istenecektir. Lisans ve kullanım koşullarını kabul ettikten sonra başka bir bilgisyar için windows 10 kurma işlemini seçerek devam tuşuna basınız.

USB Tool ile Windows 10 kurulumu 

Microsoft Media Creation Tool Windows 10 kurulumu

İşlemin devamında karşınıza gelen ekrandan kurulum dili, kurulum sürümünü seçerek yükleme yapmak istediğiniz USB belleği seçip daha önceden bilgisayara indirdiğiniz windows 10 iso dosyasını göstermeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından windows 10 kurulu bootlu bir USB diskiniz olmuş olacaktır. Kurulum için bios ayarından boot sırasında flash belleğinizi ilk sıraya getirdiğinizde windows 10 bilgisayarınıza kurulumu yapılacaktır.

Windows 10 kurulumunda iki seçenek gelebilir. Bunlardan biri eğer bir Windows işletim sistemi yüklü ise üzerine güncellemek için seçenek, diğeri ise sıfırdan kurulum. Yeni kurulum seçeneğinde Windows 10′ u yükleyeceğiniz disk alanınında (C, D, E) bulunan her şey silinecektir. Yükseltme seçeneğini tercih ederseniz dosyalarınız ve yüklü olan programlar silinmeyecektir. 


Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 11:59

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!