Windows 10 uygulama nasıl indirilir

Andronova

Bilgisayarda Windows 10 uygulama nasıl indirilir ve uygulama nasıl yüklenir kısa anlatıma sorunuz varsa ekleme yapabiliriz. Uygulama inmiyor ise örnekle yazınız.

Windows 10’da uygulamalar ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu uygulamaları kullanabilmek için 18 yaş sınırı uygulanmakla birlikte bir Microsoft hesabına da ihtiyacınız bulunmaktadır. Microsoft hesabınızı “Hotmail.com” veya “Outlook.com” adreslerinin birinden ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde Windows 10 ücretli uygulamalarını rahatlıkla cihazınıza indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Cihazınıza indirebileceğiniz bu uygulamaları istediğiniz zaman Windows 10’da “Denetim masası” üzerinden “program kaldır” bölümünü tıklayarak silebilir böylelikle de cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Windows 10 uygulama nasıl indirilir?

Microsoft uygulamalarını Windows 10 yüklü cihazınıza indirebilmek için cihazınızda programlar bölümünde bulunan Microsoft mağazasını açmanız gereklidir. Bu bölümü açtıktan sonra Microsoft ücretsiz uygulamaları bilgisayarınıza direk olarak indirebileceğiniz gibi, ücretli olan uygulamaları da kullanabilmeniz için öngörülen ücreti ödeyerek indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz uygulamaların yeni güncellemeleri geldiğinde ise aynı akıllı cep telefonlarında olduğu gibi uygulamalar kendilerinde otomatik olarak güncelleme yapacaklardır. Office gibi programlarında uygulamalarının bulunduğu Microsoft Store mağazasında, kullanmayı düşünebileceğiniz ve ihtiyacınızın olabileceği pek çok uygulama mevcuttur. Bunlara verilebilecek örnekler arasında Netflix, Youtube, Whatsapp Desktop, Adobe ürünleri (Photoshop gibi), Pinterest ve Twitter sayılabilir.

Uygulama kaldırmayla ilgili Windows 10 uygulama silme yazımızı okuyunuz.

Windows 10 uygulama nasıl indirilir

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir