Windows 10 wifi şifresini öğrenme programsız

blank

Windows 7 ve Windows 10 bilgisayarda kablosuz wifi şifresini nasıl öğrenirim. Kablosuz wifi şifresini unuttum nereden bakılır veya Wifi şifresini öğrenme kablosuz şifresini görmek için detaylar.

teknik destek

Windows 10′ da kablosuz wifi şifresini unuttum nasıl bulurum ya da Windows 8.1 / Windows 7 kablosuz wifi şifresini öğrenme hangi yerden yapılır gibi sorulara cevap için hazırladığımız haberimizde özellikle Windows 10 wifi kablosuz şifresini görmek için modemden wifi kablosuz şifresine bakmadan resimli anlatımla göstermeye çalıştık.

Wifi şifresine cep telefondan genelde bakılamamakta. Tabi yardımcı uygulamalar denenebilir. Bazı modellerde şifre görülebiliyor. Bu yazımızda Android veya iPhone telefonlar içinde oluşan bağlantı sorununa da kısa yer verdik.

Modem kablosuz şifresini öğrenme

Windows denetim masasını açınız. Ağ ve paylaşım merkezi bölümüne geçiniz. Sağ tarafta yer alan bağlantılar yazısının yanında yer alan kablosuz bağlantı adının üstüne tıklayınız. Açılan bölümden kablosuz özellikleri tıklayınız. Üst başlıktan güvenlik bölümüne giriniz. Karakteri göster kutucuğunu tıklayınız. Şifreyi görmek için biraz bekleyiniz.

ADSL modem üzerinden kablosuz wireless şifresini öğrenme: Bilgisayar ile modem arasında bağlantınız varsa modem arayüzüne girelim. Eğer yoksa ethernet LAN kablosunu bağlayınız.

Modem arayüzüne internet tarayıcısının adres satırına örnek 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 ile giriş yapınız. Kablosuz veya WLAN yazan seçenekten kablosuz şifresini görebilirsiniz. Bazı modemlerde kolay kurulum bölümünden de görebilirsiniz.

Denetim masasından ağ ve paylaşım merkezine sonra sol taraftaki wifi ağın ismina tıklayın. Son olarak kablosuz özelliklerinden görebilirsiniz. 

Windows 10 wifi şifresini nasıl öğrenirim?

Kablosuz şifresini öğrenmek için denetim masasını açınız. Ağ ve paylaşım merkezine giriniz. Sağdaki bağlantılar yazısının yanındaki wifi ağ adına tıklayınız. Kablosuz özelliklerine tıklayınız. Üst kısımdan güvenlik bölümüne girip karakterleri göstere tıklayınız. 

Windows 10 wifi şifresini öğrenme programsızWindows 10 kablosuz şifresini öğrenmeWindows 10 wifi kablosuz şifresini nasıl öğrenirim? wifi şifresini öğrenmetelefondan wifi şifresini öğrenme

Cep telefonda wifi bağlantısı olmuyor ise bunun nedeni modemle uyumsuzluk olabilir. Modemde yer alan bazı ayarları değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Bazen sorunun çözümü için port açmak gerekebiliyor. Modemde değiştirilmesi gereken ayarlar kanal ayarı, şifreleme tipi ve güvenlik duvarı. 

Kanal ayarını 11 yapınız. 11 Yoksa 6 yapınız. Şifreleme tipini değiştirerek test ediniz. Örnek WPA PSK veya WPA 2 PSK gibi deneyiniz. Güvenlik duvarını ise biraz esnetin. Normal ya da hangi seçenek varsa…

Bunun dışında şifre görme programı ile bilgisayar üzerinden wifi şifresini görebilirsiniz. İnternet erişim sorunlarında bize yazabilirsiniz. Cevabı o gün içerisinden yazılacak. 


Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 21:39

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!