Windows 10 yedek alma nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Microsoft' un son işletim sistemi olan Windows 10' da yedek nasıl alınır ve açılış sorunlarında bu yedekle nasıl çözüleceğine resimli anlatımla haberimizde yer verdik. Yedekleme adımları!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kullanmakta olduğunuz Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızın yedeğini almak istiyorsanız bunu birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. Eski sürüm Windows sistemlerde bu işlemi gerçekleştirmek için harici programlara ihtiyaç duyulurdu. Ancak şimdiki işletim sistemi bunu kendi bünyesinde gerçekleştirerek kullanıcıların deneyimlerini artırmakta.

Windows 10 yedek alma işlemini başlatabilmek için öncelikle harici bir diske ihtiyacınız olacaktır. Bu flash disk, DVD, harici hard disk veya başka bir depolama aracı olabilir. Göz önünde bulundurulması gereken ise Windows 10 işletim sisteminizdeki dolu alanı yedekleyecek depolama alanına sahip olmasıdır.

Windows 10 yedek alma

Depolama aracınız hazır ve bilgisayara takılı olduktan sonra Control Panel bölümünden File History bölümüne girin. Karşınıza çıkacak olan pencerede sol alt kısımda bulunan System Image Backup bölümünden devam edin. Daha sonra Create System Image bölümüne tıklayın ve karşınıza disk seçimi çıkacaktır. Burada bulunan On a hard disk bölümünde yedekleme yapacağınız alanı seçmeniz gerekmekte. Bu alana ulaştıktan sonra yedek alınabilir bölümler çıkacaktır. Yedeğini almak istediğiniz bölümü seçtikten sonra Start Backup seçeneğine tıklayın.

Bu seçenek sonrasında yedek alma işlemi başlayacak ve bilgisayarınızda bulunan verilerin boyutuna göre belirli bir süre bu işlem sürecektir. Yedekleme işlemi bittikten sonra bizlere kurtarma medyasının oluşturup oluşturulmaması konusunda onay isteyecektir. Bunu onayladıktan sonra yedeklemek için seçtiğimiz depolama aracında WindowsImageBackup isimli bir dosya olacaktır. Bu dosya bizim bilgisayarımızın yedeğidir. İstediğiniz zaman tekrardan yükleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Windows 10 yedek nasıl alınır 

Windows 10′ dan denetim masasına giriniz. Aşağıdaki gibi bir bölüm açılacak. Tüm seçenekleri görmek için sağ üst köşede yer alan kategori yazısına tıklayıp küçük simgerle seçeneğini seçiniz.

Windows 10 yedek alma nasıl yapılır

Açılan seçeneklerden “Kurtarma” seçeneği ile devam ediniz. Sonra açılan bölümden “Kurtarma sürücüsü oluştur” yazısına tıklayıp yönergeleri takip ediniz. www.andronova.net

Windows 10 yedek alma

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Windows 10 yedek nasıl alınır

Windows 10 yedek nasıl alınır 2018


Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 01:24

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir