Windows 11 22H2 nasıl indirilir

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma
We have prepared an important news that will answer the question of how to download Windows 11 22H2.

Windows 12 gündemdeyken mevcut sürümde yeni versiyon yayına alınmıştı. Windows 11 22H2 nasıl indirilir sorusuna geçmeden önce bilinmesi gerekenler bu haberimizde.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

2021 Yılında piyasaya çıkan Windows 11, bir çok yenilikle karşımıza çıktı. Lakin sistemde görülen eksiklikler sebebi ile bir çok kullanıcının yeni sürüme geçmediğini görüyoruz. İşte Windows 11 22H2 güncellemesi bir çok eksikliği ve olumsuzlukların çözümüne yönelik iyileştirmeler sunuyor.

Microsoft, Windows 11 22H2 güncelleme yükseltmesini sanırız 10-11 gün önce dağıtıma aldı. Lakin ilk günlerde bölgesel dağıtıma açıldığından dolayı her ülke için aynı zamanlarda güncellemeye açılmadı. Bundan dolayı bir çok Windows kullanıcısının ara ara ayarlardan ‘Windows Update’ seçeneğini denediğini belirtelim.

Windows 11 22H2 yükseltme işleminde sorun yaşayanların disk kontrolü ve internet bağlantısının kontrol edilmesi gerekiyor. Sonraki işlemlerle alakalı başka önerilerimizde olacak.

Windows 11 22H2 nasıl yüklenir

Yukarıda bahsettiğimiz ayarlar alanından Update işlemini başlatmanız yeterli. Güncelleştirmelerin denetlenmesinden sonra eğer sunulan bir versiyon varsa karşınıza çıkacak.

Yayına alınan sürümde büyük ihtimal yama şeklinde versiyonlarla karşılaşacağız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Belirttiğimiz seçenekten yükseltmeyi yapamayanlar için öneri bağlantımız aşağıya yer alıyor.

Yükleme aracını kullanarak otomatik olarak Windows 11 22H2 yüklemesini yapacaksınız. Ya da ISO formatında indirip CD veya USB aracılığı ile yüklemeyi başlatırsınız.

Windows 11 22H2 nasil yuklenir 2
Windows 11 22H2 nasıl indirilir

Not: Windows 11 22H2 indirme sorunu yaşandığında bölge ayarını değiştirerek deneyin. Duruma göre belki VPN işe yarayacaktır.

ISO halde indirilen veriyi aktarma

Windows 11 22H2 nasıl indirilir başlığı devamında yer alan bağlantıda 22H1 kurulumu ile alakalı geniş bilgiye ulaşacaksınız. Yine de genel olarak yapılacaklardan bahsettik.

Bunun için Microsoft’ un aracını kullanacağınız gibi bağımsız aktarım programlarından da faydalanmanız mümkün. Biz genelde sorun yaşadığımızda eskiden beri tercih ettiğimiz bir kaç programla işlem yapmaktayız. Lakin şu an için bu araçla bu işlemde problem yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Aktarım sırasında bir şeyle uğraşmazsanız hızlı şekilde işlemin sorunsuz tamamlanacağını düşünüyoruz.

Windows 11 22H2 uyumluluk testi

Bilgisayarıma Windows 11 22H2 yükleyebilir miyim veya yüklenebilir mi sorusuna yanıt almanız için ‘Health Check’ aracından yararlanmanızı öneriyoruz.

Windows 11 22H2 sistem gereksinimlerinin kontrol edildiği bu araçla daha sağlıklı sonuçlar elde edeceksiniz. Tabi uyumlu olmayan donanımlar içinde farklı yöntemlerle yükseltme yapıldığını belirtelim.

Sorgulama sırasında başa dönme veya ilerlememe durumlarında sisteminizi yeniden başlatmanızı öneriyoruz.

Windows 11 22H2 nasıl indirilir adlı konumuzda birde yükseltme sırasında oluşan hatalarda ne yapılmalı buna da değineceğiz.

Verilen bilgilerin şu an için değişken olacağını belirtelim. Zamanla ek sürümlerle karşılaşacağız.

Windows 11 22H2 nasil yuklenir 1
Windows 11 22H2 nasıl yüklenir

Windows 11 22H2 yüklenmiyor sorunu

Yükleyemiyorum şikayetlerinde genelde uyumsuzluk durumları söz konusu. Bilgisayarınızın sistem gereksinimleri yetersiz olduğu durumlarda işlem sırasında bir hata ekrana gelir. Birde Windows 11 yükseltmesinde uyumlu olmayan bilgisayarlar için bir kaç yöntemle geçiş sağlanmaktaydı. İşte bu geçişi yapanların bu sürüm yükseltmesinde büyük ihtimal bir engelle karşılaşma olasılığı var.

İşlemlerde çıkan sistem hatalarında ilk yapılacak sistem geri yüklemenin çalıştırılması olacak. Tabi bu sadece sisteminizde problem yaşanmışsa diye kullanılacaktır. Sonra yine ilk yükseltmede kullanılan yöntemin yine burada denenmesi gerekiyor. Çıkan uyarı metnini bizle paylaşarak yardım isteyenlere bir iki gün içerisinde dönüş yapılacaktı. Tabi bu konu içerisinden.

Windows 11 22H2 nasıl indirilir diye yapılan aramalara baktığımızda Microsoft’ un topluluk adlı yardım sayfasında hala indirmeye açılmadığı şeklinde başlıkla karşılaştık. Lakin şirketin resmi indirme aracı bağlantısında sürüm yayında olduğunu gördük. Kısaca belki bölgesel gecikmeler olmuştur diyelim.

Windows 11 2022 yenilikleri

22H2, dosya gezinin de, başlat menüsünde ve görev çubuğunda değişimler sunuyor. Birden çok pencere açıldığında tümünü tek bir dosya gezgini pencere alanında açılacak. Tıpkı Google Chrome tarayıcı misali. Böylece hem daha temiz masaüstü kullanımı sunduğu gibi aynı zamanda kullanım kolaylığı sunuluyor.

Başlangıç alanında sabitlenen uygulamalar klasör halinde gruplandırıldı. Böylede alanda tasarruf ve daha temiz bir masaüstüne kavuşmuş oluyor. Kişiselleştirme alanına baktığımızda başlat kısmı daha standart dışında daha çok uygulama ve öneri yer alacak.

Sürükle bırak özelliği geri döndü. Daha önce kaldırılmıştı ve bu güncelleme ile geri getirildi.

Animasyonlar, simgeler ve genel kullanımlarda iyileştirmeler gerçekleşti. Birde görev yöneticisinde tasarım tarafında değişimle yapıldı.

Windows 11 2022 yenilikleri hakkında daha geniş bilgiyi resmi Microsoft sayfasında bulacaksınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir