Windows 11 ekran görüntüsü aktarma yansıtma

Windows 11 ekran görüntüsü aktarma programı olarak önerdiklerimize ek olarak yorumlara bakarak diğer yazılımları ekleyebilirsiniz. Ücretli ücretsiz' e dikkat.

Andronova

Günümüzde gelişen ve değişen teknoloji en çok kullandığımız masa üstü ve laptop bilgisayarlarımızda hissetmekteyiz. Sürekli olarak kendini geliştiren Windows bizler birçok yenilik sunmakta. Windows’un yeni sürümü olan Windows 11 kullanıcılarına birden çok olanak sağladı. Bunlardan biri ekran görüntüsü aktarma oldu.

Windows bu yeni sürümünde kullanıcılarına sunduğu yenilikleri kullandığınız masa üstü veya laptop cihazlarınızdan çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Windows 11 Ekran görüntüsü aktarma ise daha önceki sürümlerde olduğu gibi yani aynı biçimde devam etmektedir.

Windows 11 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Sürekli kendini geliştiren ve yenileyen Windows şimdi de karşımıza Windows 11 için yenilikleri çıkardığını açıkladı. Bu yeniliklerden bazıları değişti bazıları ise aynı kaldı. Peki, Windows’un bu yeni sürümünde ekran görüntüsü alma değişti mi? Win 11 için ekran görüntüsü almanın adımları şöyledir:

  • İlk olarak ekran görüntüsü açmak için alt + N tuşlarına aynı anda basın ve ekran görüntüsünü alın.
  • Aldığınız ekran görüntüsünü ise başlangıç kısmına ‘ekran alıntısı aracı’ yazarak aratın.
  • En son olarak aldığınız ekran görüntüsünü rahatlıkla biçimlendirip düzenleyin.

Gelelim birde cihazlarda ekran görüntüsü nasıl aktarılır sorusuna. Bunun için aynı kablosuz ağ üzerinden bağlanılması gerekiyor. Yardımcı uygulamalara ihtiyaç olduğu gibi bazen cihazın yansıt özelliğinden yararlanılabiliyor.

Telefonun ekran görüntüsünü aktarma

Teamviewer, Mobizen, Scrcpy veya Monect PC Remote programı ile işlem yapabilirsiniz.

Telefona kurulan uygulamalarla görüntüleri WiFi üzerinden aktarılabilir. Önemli olan bilgisayarla telefon aynı ağa bağlı olması. Görüntü aktaramıyorum sorunu yaşayanların bağlantılarını kesip tekrar denemelerini öneriyoruz.

Bazı yazılımlarda hem laptop’ a hem mobil cihaza aynı yazılım kurularak gerekli izinler alınıp bağlantılar sağlanılır. 

Teamviewer kullanacaklar içinde önemli bir uyarı da bulunmak istiyoruz. Ticari olarak işaretli veya öyle algılandığında kullanımınız kısıtlanıyor. Önerimiz kişisel ve kullandığınızda çalıştır mantığı olacak. Yani sadece çalıştır ile işlem yapabilirsiniz.

IP veya uygulama çakışmalarında benzeri uygulamaların devre dışı bırakılması gerekiyor. IP sorunlarında ise manuel ip atamasında bulunabilirsiniz.

Yukarıdaki öneri programlar hem Android tarafında hem de iPhone’ da işe yaramakta. Lakin iOS’ un çoğu uygulaması ücretli olduğunu belirtelim. Reklamsız hem de tam kullanımlarda paralı versiyonlara geçiş yapmak zorunda bırakabiliyorlar. Kullanmayı düşündüğünüz programlara yapılan yorumlara bakmadan kullanmamanızı öneriyoruz.

Unutmadan mobil cihazınızdan usb hata ayıklama seçeneğinin açılması gerekebilir.

Windows 11 ekran görüntüsü aktarma yansıtma

Windows 11 yeniliklerden bazıları

Daha önce kaldırılan widget’ler geri dönüyor. Bilgisayarımızda bulunan ikonlar sade hale geliyor. Windows 11 için başka cihazlara görüntüsünü aktarma değişmedi bununla birlikte birçok değişikliğe giden Windows’ta ekran görüntüsü için bir değişiklik olmadı. Windows için ekran görüntüsü alma ve açmaları sade bir şekilde oldu.

Şu an testleri devam ediyor. Yıl sonu veya gelecek yılın başları gibi tam sürümünün hazır olacağını düşünüyoruz. Sistem gereksinimleriyle alakalı çözüm önerili yazılarımıza da bakmanızı öneriyoruz.

Telefonun ekran görüntüsünü aktarma

Sistemden kaynaklı problemler için S. geri yüklemenin başlatılmasını öneririz. Yani aktarılmıyor sorunu yaşayanların, önce PC kaynaklı olup olmadığının anlaşılması sonra geri yüklemeyi sorunsuz bir tarih seçilerek çalıştırılması gerekiyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.