Windows 11 en iyi sıkıştırılmış dosya açma uygulamaları

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

En iyi sıkıştırılmış dosya açma uygulamaları Windows 11 için örnek amaçlı hazırladık. Bu uygulamalar mobil cihazlar içinde kullanılmakta.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Aşağıya eklediğimiz görsellerde örnek sıkıştırma uygulamalarına yer verdik. Hangi sıkıştırma uygulamasını kullanmalıyım sorusundan önce, güvenilir ve kullanıcı yorumlarındaki olumlu yorumlara bakmamız gerekiyor. Tabi bir kaç yorumlanmış programa da direk güvenmemenizi öneririz.

Hangi dosya açma uygulaması daha iyi

Uzun yıllar kullanılan programlardan şaşmamanızı öneririz. Tabi bazen bu uygulamalardan biri, kullanılan cihazda sorun çıkarma veya amacını yerine getirememe sorunu çıkarabiliyor. İşte bu gibi durumlarda alternatif olan bir uygulamaya geçmeniz gerekir.

Windows 11 en iyi dosya açma uygulamaları;

RAR, büyük sıkıştırılmış dosyaları indirmek için popüler bir dosya türüdür. Popüler ZIP dosyasının yanı sıra, RAR dosyalarının açılmasına yardımcı olan ve dosyaların açılmasını kolaylaştıran birçok araç da vardır. Bu makalede, Windows’ta RAR dosyalarını açmak için en iyi ücretsiz ve açık kaynaklı araçları keşfedelim.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
sikisirilmis dosya acma uygulamalari 1
Windows 11 en iyi sıkıştırılmış dosya açma uygulamaları

WinZip uygulaması

Bu uygulama, sıkıştırma uygulaması dendiğinde ilk akla gelen uygulamalardan biridir. WinRAR ve WinZip en popüler iki programdır.

WinZip genellikle ZIP dosyalarını açmak için kullanılır, ancak RAR, 7z, CAB ve ISO dahil olmak üzere bir dizi başka formatı da açar. Basit bir arayüz ile WinZip, RAR dosyalarının anında açılmasını sağlar.

WinZip, RAR ve diğer sıkıştırılmış dosya türlerini açmanın yanı sıra dosyaların 128 bit ve 256 bit AES şifrelemesiyle şifrelenmesine de yardımcı olur. Ayrıca, kullanıcılar resimleri yeniden boyutlandırabilir ve logolar ekleyebilir. WinZip, e-posta, pano veya Dropbox veya Google Drive gibi bulut depolama hizmetlerini kullanarak dosyaları anında paylaşma veya kaydetme yeteneği sağlar.

WinRAR uygulaması

WinRAR, en popüler açma araçlarından biridir. Kullanıcıların RAR, CAB, 7Z ve ZIP gibi tüm popüler formatları sorunsuz bir şekilde çıkarmasına olanak tanır. Ek olarak, yazılım 128 bit ve 256 bit AES şifrelemeyi destekler.

Kullanıcı dostu arayüz ve büyük işlem düğmeleri, çıkarmayı son derece kolaylaştırır. RAR dosyalarını açmak için kolay bir araç arıyorsanız WinRAR mükemmel bir seçimdir.

dosya acma uygulamalari 2
en iyi sıkıştırılmış dosya açma uygulaması

PeaZip uygulaması

PeaZip, kullanımı kolay bir arayüzle 7Z, CAB ve XAR gibi başlıca arşiv formatlarını destekleyen ücretsiz bir araçtır. İnsanların uygulamayı açması, RAR dosyasına göz atması ve açmak için çift tıklaması veya dosyayı başka bir konuma çıkarmak için Ayıkla düğmesini tıklaması yeterlidir.

RAR dosyalarını açmak ve kendi dosyanızı oluşturmak için iyi bir ücretsiz araç arıyorsanız, PeaZip harika bir seçimdir. Ayrıca Windows ve Linux için açık kaynak kodludur.

7-Zip uygulaması

WinRAR’dan sonra, 7-Zip, RAR dosyalarını ayıklamak için en popüler araçtır. Minimalist tasarıma sahip sezgisel arayüz, bu yazılımı kullanmayı kolaylaştırır.

Kullanışlılık açısından 7-Zip, tüm önemli arşiv biçimlerini destekler ve kullanıcıların çok kapasiteli dosyaları açmasına olanak tanır. Bu ücretsiz yazılım ayrıca AES 256 bit şifreleme sunar. Şu anda bu araç yalnızca Windows için mevcuttur ve hem 32 bit hem de 64 bit Windows işletim sistemlerinde indirilebilir.

dosya acma uygulamalari 3
Windows 11 sıkıştırılmış dosya açma programı

IZArc uygulaması

Özelliklerle dolu ama yine de çok hafif olan IZArc, harika bir dosya açma aracıdır. Özellikleri, sistem performansı üzerinde büyük bir etkisi olmaksızın, WinRAR gibi önde gelen araçların özellikleriyle rekabet eder. Arayüz gözü yormaz ve herhangi bir kusurlu animasyon içermez.

IZArc, diskleri genişletmeye, kendi kendine açılan arşivler oluşturmaya ve arşivlere yorum eklemeye izin verir. Ek olarak, bir dosya çıkarıcıdan beklenebilecek zip şifreleme, virüs taraması ve çok ciltli arşivler oluşturma gibi tipik özellikleri de içerir.

Windows 11 dosya açma uygulaması veya en iyi sıkıştırılmış dosya açma uygulamaları adlı sorgulamalarda diğer dikkat edeceğiniz başka bir hususta, uygulamaların güncellenme tarihleridir. Uzun zamandır güncellenmemiş uygulamalardan uzak durun.

Bir başka öneri haber: Google Play uygulama yüklenmiyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir