Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor nasıl çıkılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Windows 11 güvenli moddan çıkmak için yapılacakların sıralamasını aşağıya ekliyoruz. Güvenli mod kapanmıyor sorunu yaşayanların dikkat edeceklerini yazıyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yeni sistemle alakalı ara ara mantıklı olan konuları yayınlıyoruz. Normalde sistem son kullanıcıya sunulmadı ama yazdığımız konuların güncelliği devam ediyor. Bir ihtimal yerlerinde değişme olabilir ve onunda pek önemi bulunmuyor. Burada dikkat edilecek işlemlerin mantığı ve doğru şekilde yapılması.

Win 11′ i denemek istiyorum diyenlerin “Windows Insider” programına katılmalarını öneriyoruz. Sorun yaşamamak adına beta olan versiyonu sanal sistem halinde kullanılması daha mantıklı olacak. Bununla alakalı yazımızın sonunda öneri bir haberimiz var.

Normalde sistemin yeniden başlatıldığında kaldığı yerden devam eder. Ya da ekran normal mod ile devam edilmesi ile alakalı seçenek sunabilir. Ama hala Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor ise o zamanda aşağıdakileri uygulayınız.

Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor

Kapanmıyor yeniden başlattığımda sürekli aynı yer açılıyor diyenlerin aşağıdaki sıralamayı takip etmelerini önermekteyiz. Bazen buranın açılmasına neden olan etkenlerden biri donanım sorunları ve diğeri ise yazılım tarafında çıkan sorunlar olabiliyor.

Çıkmama sebeplerden bir kaçı doğru yerden işlem yapılaması veya problemin devam ediyor olması diyebiliriz. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Kurduğunuz driverlerden birinin uyumsuzluk göstermesinden dolayı dahi aksaklıklar yaşayabilirsiniz. İşlemler sırasında tarihin doğru olduğundan emin olunuz ve yer sorununda alan boşaltmaya devam ediniz.

Windows 11 güvenli moddan nasıl çıkılır?

Güvenli modu kapatmak için sırasıyla;

  • Klavyenizden “Windows pencersi simgesine” basılı tutunuz ve sonra “R” tuşuna basınız.
  • Çıkan yere “msconfig” yazınız.
  • Çıkanlardan “Önyükleme” alanına girin.
  • Son olarak “Güvenli önyükleme” alanında yer alan kutunun işaretini kaldırınız ve yeniden başlatınız.
Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor nasıl çıkılır
Windows 11 güvenli moddan çıkmıyor

Yukarıdaki alan komut istemi alanından da açılabilir. Explorer yazarak bu alanlara ulaşabilirsiniz.

Windows 11 güvenli mod çıkma
Windows 11 güvenli mod kapanmıyor

Böylece artık güvenli mod açılmayacak. Kaldırma işleminden sonra herhangi bir aksaklıkta bilgisayarın fişinin çıkarılıp bekletilerek açılmasını öneririz.

İşinize yarar diğer bir konumuz ise siyah ekran hatası çözümü olacak. Ara ara paylaşımlarımıza devam edeceğiz ve yardım almak için bize ulaşmaya çalışanlara bu şekilde bir hizmetimizin olmadığını belirtelim. İçeriklerimizde yer alan numara üzerinden danışmanlık hizmeti şeklinde yardım alabilirsiniz.

Sistemsel arızalarda tercih edilen yöntemlerden biri başlığımızda yazan konudur. Bu alana girerek onarımla alakalı işlemlerin yapılması sağlanır.

Yazılım arızalarında yapılacaklar

İşletim sisteminin zarar görmesi sonucu bir çok işlemin yapılamayacak duruma geldiğini görebilirsiniz. Özellikle virüsten etkilenen sistemlerde geri yüklemenin çalışmadığı sık görülür. Bundan dolayı klavyeden shift tuşuna bırakmadan basılı tutarak, bilgisayarı yeniden başlat seçeneğini kullanarak sorun gidermeyi başlatabilirsiniz.

Bunun dışında arama alanına sistem kurtarma yazdığınızda ilgili sıfırlama alanına ulaşacaksınız. Dosyalarınızın saklanmasıyla gerekli sıfırlamayı yapabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir