Windows 11 Instagram nasıl indirilir indiremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Windows 11 Instagram nasıl indirilir ve uygulaması nasıl kullanılır gibi sorularla alakalı aramalara yanıt vermek adına genel bir içeriğimizi sizlerle paylaşıyoruz. Instagram indiremiyorum hatası alanlarında yazı devamındakileri uygulamaları gerekiyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Geçmişte hazırladığımız bir kaç satırı buraya ekledik. Zamanında beta çalışmanın sonuçlanmasıyla PC üzerinden kullanıma açılmıştı. Uyumlu versiyonların zamanla değiştiğine çok kez şahit olduk. Windows 10 sürümlerinin arasında beta olanlarla hala karşılaşabilirsiniz. Yeni işletim sisteminde ise büyük ihtimal ara ara uygulamaların değiştiğini göreceksiniz.

Sosyal uygulamalarda indirme hatası alındığında tam metni ararız. Her ne kadar bazen cihazlara göre uyarı metninin değiştiği oluyor. Lakin hepsinin temelindeki çözüm adımları birbirine benzemekte.

Windows kullanıcılarının uzun zamandır bekledikleri bu uygulamanın uyumsuzluk çıkardığını pek görmüyoruz. Lakin olasılıkları düşünerek çıkabilecek problemlere ve sonrasında çözümde ne gibi işlemlerin yapılmasını adım adım göstereceğiz.

Instagram uygulaması Windows 11 kullanımı

Microsoft, kısa süre önce Win 11 kullanım oranını açıklamıştı. Dünya genelinde özellikle ücretsiz geçiş sebebi ile bir çok kullanıcının geçiş yaptığını düşünüyoruz. En azından denemek için işlem yapanlara şahit oluyoruz. Artık her iki şirketinde yeni uygulaması ile az da olsa bir yukarı doğru çıkış yaşandığını görüyoruz. 

Güncel işletim sisteminin gereksinimleri doğrultusunda geliştirme çalışmaları sürecek. Özellikle mobil cihazlarda direkt mesajlaşma, gelen yorumlar ve bildirimler anında görüntülenebilecek. Aynı zamanda hikayeler gibi hemen hemen tüm özellikler yer almakta. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Fotoğrafların düzenlenmesi ve paylaşılması için dokunmatik ekran ve ön / arka kameraya sahip cihazın olması gerekiyor. Ama cihazın galerisinde yer alan fotoğrafları Instagram’ da paylaşılması mümkün.

Windows 11 instagram indirme bağlantısının dışında Microsoft store kullanılarak kolay yoldan yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Instagram Windows 11 yükleme işlemleri

Uygulama kurulumunu adım adım gösteren ekranda dikkat edilecek alanlardan söz edeceğiz.

 • Bilgisayarınızdan uygulama indirmeyi sağlayan mağazayı açın,
 • Arama alanına instagram yazarak aratacaksınız,
 • Al yazılı kutucuğa tıklayın,
 • İndirme başlatılıyor ve devamında yükleniyor yazısı gelecek,
 • Kurulumun sorunsuz gerçekleşmesi durumunda aç yazısı karşınıza gelecektir.

İndirmek için açık olan oturumunuz gerekiyor. Açık değilse ekli olan Hotmail hesabının şifresini girmeniz istenebilir.

Uygulamanın açılmasından sonra giriş bilgileriniz girip gerekli erişim izinlerini vermeniz istenebilir.

Windows 11 instagram uygulamasi 1
Windows 11 Instagram nasıl indirilir

Yukarıdaki resimde al butonu çıkmıyor veya pasif ise, ya uyumsuz olduğu anlamını taşır, ya da sistem tarafından engellendiği anlamını taşıyabilir.

Windows 11 instagram uygulamasi 2
Windows 11 instagram indiremiyorum

Bilgisayara instagram yüklenmiyor sorunu

Windows 11 instagram yüklenmiyor hatasında çıkan uyarının önemli olduğunu belirtmek istiyoruz. Tam metin ile gerekli araştırma yapılabilir. Bazen yardım isteyenlerin kafalarına göre bu metine ekleme yaptığını görüyoruz. Yaklaşık metin dahi olsa durum tam anlaşılmayabilir.

Olası problemlerden bazıları şunlardır:

 • Sistemin tarih ayarının yanlış olmasından dolayı indirmenize izin verilmez.
 • Yeteri kadar boş alana sahip olunmamasından dolayı engel çıkar. Hem işletim sisteminin hem programların çalışabileceği kadar bir alan gerekir.
 • Microsoft hesabınızla oturum açmamış olabilirsiniz. Ya da hesabınızla alakalı bir kısıtlama veya sorun oluşabilir.
 • Virüs etkenini yazmadan geçemiyoruz.
 • İnternet üzerinden indirilip kurulmaya çalışıyorsa sorunlu bir versiyon indirmiş olabilirsiniz.
 • Çok sık yaptığınız bir şeyin işlem yapmanızı kısıtlayabilir.

Uygulamadaki olumsuzlukları inceleyin

Yukarıdaki bahsettiğimiz durumlarda farklı bir kaç sürümü bulup deneyebilirsiniz. En güncel olan denendikten sonra eski olan sürümlerle deneyebilirsiniz.

Uygulamanın kurulumda indirme sırasında bir hata oluştu. Veya indirilemiyor hatası çıkarsa buna göre bir yol izlenebilir.

Çok fazla denenen sürümler ve farklı uygulamaların etkilemesi olasılığı var.

Herhangi bir olumsuzlukta sistem geri yüklemeyi çalıştırınız. Seçeceğiniz tarih size göre en sorunsuz hangi günse onunla devam ediniz.

İşletim sistemindeki sıkıntılar

Sistemlerin güncel olmaması durumlarında bazı uygulamaların çalışması engellenebiliyor. Gerekli yamaların kurulu olması istenilebiliyor. Bu olasılığı düşünerek sistemin güncellemelerini yapınız. Belki yardımcı araçlardan kullanmanız gereken durumlar var.

Eski versiyonlarda oluşacak bir çok aksaklığı yazabiliriz. Örnek güvenlik sorunlarına yol açma. Kısaca çoklu olasılıkların değerlendirilmesi gerekiyor.

Gelelim çoğu zaman aksaklıkların başını çeken virüs bulaşması. Uygulamaların bir çoğu bunu algılayabiliyor. Algıladığında uygulamanın indirilmesi veya yüklenmesi durdurulabilir. Ya da oturumunuzu açmanıza izin verilmeyecek.

Yapacaklarınızı kısaca aşağıya bırakıyoruz:

 • İnternetinizde bir engel var mı bakınız. Farklı bir bağlantıyla deneyin. Telefonunuzun internetini paylaştırabilirsiniz.
 • Güvenli profil ya da internet dediğimiz hizmetin açık olmasından dolayı bir çok engelle karşılaşabilirsiniz. Bunu online işlemlerden veya müşteri hizmetlerini arayıp kaldırabilirsiniz.
 • Kurulu olan başka benzeri bir uygulama veya program buna sebep olacaktır.
 • Sisteminiz problemli ise sistem geri yüklemesini başlatın.
 • Uygulamanın farklı sürümlerini bularak deneyiniz.
 • İnternetten online ve programla virüs taramasını başlatınız.

Windows 11 instagram indiremiyorum hatası aldığınızda ne yapmalıyım diyenlere özel olarak hazırladığımız içeriğimizde aynı zamanda yardım almanız için öneri bir numara yer alıyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.