Windows 11 lisans anahtarını öğrenme çıkmıyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Windows 11 lisans anahtarını nasıl öğrenirim diye yazanların olacağını düşünerek şimdiden bilgilendirmek istedik. Sorgulama sırasında anahtar çıkmıyor olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren Windows kullanıcısı olarak işletim sisteminin orijinal olduğundan emin olmak gerekir. Çünkü lisanslı bir ürün kullanmak alınacak performansın daha iyi olmasına ve özelliklerin tamamının kullanılmasına neden olur. Bunun için lisans anahtarının ne olduğunu bilmek ve etkin hale getirmek önemlidir.

Cihazınızla uyumlu olan ve lisansı bulunan bir Windows 11 daha verimli zaman geçirmenize olanak tanıyacak en önemli faktördür. Lisans anahtarı bir anlamda gerçek sürümü kullandığınızı anlamanız açısından ortaya koyulmuş bir uygulamadır. Çünkü aktif hale getirilmediğinde hala deneme sürümü kullanıldığı anlaşılır.

Sürümü orijinal ve ücretini ödeyerek kullanmanız halinde lisans anahtarına sahip olmanız gerekir. Satın alma ile gelen bilgiler arasında lisans anahtarı da bulunacağından başka bir kaynaktan aramanız gibi bir olasılık da ortadan kalkmış olur. Aynı zamanda lisans anahtarının aktif duruma getirilmesi de kısa sürede tamamlanacaktır. Lisans anahtarını öğrenmek için size verilen veya dosyalarla birlikte gelen verileri kontrol etmeniz istenir.

Normalde ayarlardan veya bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler alanında gerekli lisans alanına ulaşabilirsiniz. Sorun çıktığında yardımcı programlardan yararlanılabilir. CMD komutu ile öğrenmek isteyenlerde yine aynı sorun lisans anhatarı çıkmayabilir.

Magical Jelly Bean KeyFinder veya Nirsoft ProduKey tarzi yardımcı araçlardan kontrol edilebilir. Bunların güncel olduğundan emin olunuz. Değilse daha güncel olanları tercih ediniz. Güvenlik sorununa neden olacak uygulamalardan kaçınınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Komut ile lisans anahtarını sorgulamak için kullanılan komutlar yazıldığında bir kaç dakika kadar beklenmek gerekebiliyor.

Serial BBBB şeklinde çıkıyorsa ya lisansında sorun var ya da tek kullanımlık olarak yer alıyor olabilir. Zaten dijital olarak kullanılan anahtarlar sadece aktif olan bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

Windows 11 lisans anahtarını öğrenme

Lisans anahtarının etkin hale getirilmesi

Anahtarın etkin hale getirilmesi için ayarlardan ilerlenmelidir. Ayarlardan aktif şekilde yapılması gereken 6 haneden oluşan rakamın kod alanına girilmesidir. Kodunuzu girdikten sonra kontrol etmeli ve aktif hale gelmesi için beklemelisiniz. Kısa süre içinde gerekli olan aktivasyon sağlanacağından lisans anahtarı da başarılı şekilde kullanıma hazır duruma gelmiş olacaktır.

Uyarı olarak aldığınız dijital keylere dikkat ediniz. Crack olarak sunulan korsan veriler olabiliyor. Uygun ücretle satılanların bir çoğu böyle oluyor. Bazıları ise ücretsiz sistemlerin yanında gelmiş ama lisanssız satış yapılarak harici kullanılan anahtarlar olabiliyor. Birde izinsiz sızdırılanlarda var. Unutmadan test için kullanılan anahtarlarda bulunuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows 11 lisans anahtarını bulma

Anahtar çıkmıyor ise sistemi güvenli modla açıp o şekilde kontrol ediniz. Birde alternatif programlala deneyiniz. Duruma göre kayıt düzenleme bölümünden ulaşmaya çalışınız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak