Windows 11 lisans etkinleştirme (full sürüm yapma)

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Windows 11 etkinleştirme adımları nasıl olacak diye yakında soran çok olacaktır. Otomatik geçişlerde bazen maneul lisans anahtarını girmeniz gerekebiliyor.

Teknoloji destek

Bilgisayar kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir haberin yayılmasıyla birlikte önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Microsoft firmasının geliştirdiği Windows 11 işletim sistemi haberinin sızmasıyla birlikte bilgisayar kullanıcılarının merak ettiği bazı konular bulunuyor.

Windows 11 nasıl yükleneceği ve sürücü kurulumunun nasıl olacağı gibi konuları araştıran birçok kişi vardır. Henüz çok yeni bir işletim sistemi olsa da kısa süre içinde dünya genelinde yoğun olarak kullanılması beklenen sistemin önemli özellikleriyle dikkat çekiyor. Windows 10′ dan geçişler ücretsiz olacak lakin bilgisayarınızın donanımı destekliyor olması gerekiyor. Bunun için yazı sonundaki haberlerden yararlanılmasını öneriyoruz.

Windows 11 etkinleştirme

Windows 11 lisans etkinleştirme geçişlerde mevcut lisansla devam edileceğinden herhangi bir etkinleştirme işlemi yapmanız gerekmiyor. Ama özellikle satın alacaklar için dijital lisans öneriyoruz. Lisan girilmesinde resmi siteden indirilen yükleme araçı ile işlem yapacaksınız ve yüklemeden sonra lisans sorulacaktır.

Yükseltmelerde uyumsuzluk sorunu yaşayanların yazı sonundaki içerikten yararlanmalarını öneriyoruz.

İşletim sisteminin sürücü kurulumundan önce sistemin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Henüz resmi olmasa da iso. uzantılı Windows 11 işletim sistemi dosyasının yayılmasıyla birlikte sızıntının doğru olduğu anlaşılıyor. Yüksek grafik kalitesinin yanı sıra kullanışlı özellikleriyle öne çıkan Windows 11 işletim sistemi kullanıcılarına önemli avantajlar sağlıyor.

Gelecek yazılarımızda lisansla ilgili önemli bir paylaşım yapacağız. Geçiş işleminden önce mevcut sistemin lisans anahtarını bir yere not almanızı öneriyoruz.

Windows 11 otomatik geçişler başladığında güncelleme aracı ile veya şu an yüklü olan sistem üzerinden işlem yapacağınız adımlar şöyle:

  • Bilgisayarım yazan yere sağ tıklayarak özellikler alanına giriniz. Açılan alanda “Ürün anahtarı değiştirme” veya sürüm yükseltme seçeneğini göreceksiniz. Açma dediğimiz gibi önce mevcut anahtarın kopyasını alınız.

Windows 11 lisans etkinleştirme adımları

Lisans etkinleştirme hatası

Girilen lisans anahtarında sorun yoksa kullanılan internet veya indirilen yazılım sürümden sorun olabilir. Versiyonlara dikkat edilmesini öneririz. Artı farklı internet bağlantısı ile test edilmeli.

Sistemi bilgisayarlara nasıl yükleneceği konusundaki detayların bilinmesi faydalı olacaktır. Henüz Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da işletim sisteminin iso. uzantılı dosyası yayılmaya devam ediyor. Bu dosyayı herhangi bir taşınabilir aygıta yükleyerek kurulum başlatmak mümkündür. Kurulum işleminden sonra sürücü yükleme işlemine geçilebilir.

Windows 11 lisans etkinleştirme hatası

Kurulum için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Güncelleme aracından yararlanın.
  • Duruma göre iSO halinde indirip, USB üzerinden işlem yapabilirsiniz.
  • Windows 11 yüklemesi yaptıktan sonra internete bağlanın ve etkinleştirin.
  • Güncellemeleri kontrol ettikten sonra gerekli güncellemeleri edinin.
  • Windows 10 işletim sisteminde kullanılan sürücüleri kurun.

Henüz yeni bir işletim sistemi olan Windows 11 ile Windows 10 işletim sistemindeki sürücülerin uyumlu bir şekilde çalıştığı biliniyor. Tabi bu bilgi kullanılmadan netlik kazanmayacaktır. Bir çok markanın bir çok modeli yer alıyor. Hepsi destekliyor mu bilemiyoruz.

Gelecek günlerde yayınlanması beklenen Windows 11 işletim sistemini erkenden yüklemek isteyenler için iso. uzantılı dosyanın nasıl indirileceği konusu önemlidir. İlgili bağlantılar üzerinden kontrollü şekilde yedek alınıp yüklenmesi önerilir.

Yeni lisans satın alanların dikkat etmesi gerekenler

Bilgisayar alırken freedos yazısını görme ihtimaliniz vardır diye düşünüyoruz. Bir çoğunuz bu nedir bilmiyor olabilir. Windows yüklü olmayan sistemlerdir ve harici yüklemeniz gerekiyor. Yani Windows lisanssız bilgisayarlardır.

Geçişlerde kullanılan sisteme izin verilmiyorsa ve lisans satın alınması gerektiği hususunda uyarı ekrana geliyorsa o zaman dijital lisanstan yararlanarak çok ucuza buna sahip olursunuz. Lakin internette çoğu satılan keyler esasında full sürüm denilen şeylerdir. Yani zaten Google aramalarında karşınıza gelecek anahtarlardır. Bir nevi crack şeklinde yer alan çok sayıda paylaşımlar oluyor.

Windows 11 full sürüm şeklinde yapılan paylaşımları iyi araştırmadan kullanmamanızı öneriyoruz. Virüslü paylaşımlar olabilir veya istemediğiniz reklamlarla karşılaşabilirsiniz.

Sahte lisans anahtarı satışlarından mağdur olmamanız adına güvenilir yerlerin tercih edilmesini öneriyoruz. Siz onaylamadan karşı taraf parasını alamayan sistemlerden yararlanınız.


Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 20:55

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir