Windows 11 otomatik güncellemeleri kapatma

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Windows 11 otomatik güncellemeleri durdurma yöntemleri için geliştirilmiş birçok sistem mevcuttur. Kullanılan yöntemlerin başında bilgisayardan başlat butonuna basılır ve ayarlar kısmına geçilir. Ayarlar kısmı için geçerli olan tüm ana başlıklar incelenir ve bu doğrultuda sistem çalışmaları yapılır.

Ad imageAd image

Sistem içinde yer alan tüm işlem basamakları için ayrı bir inceleme yapılır. Windows Update açılarak güncelleme gerektiren seçenekler incelenir. Bu sayede daha fazla işlem seçeneği için pil düzeyi kontrol edilir. Pil düzeyi ve bilgisayarın verimli çalışması için gerekli kontroller yapılır.

Windows 11 otomatik güncellemeler neden durdurulur?

Esasında güvenlik kısmında ve yeniliklerin alınması adına bu alanın kapatılmaması öneriliyor. Lakin nadir bu yapılan güncellemelerin olumsuz sonuçları çıktığı oluyor. Örnek mavi ekrana yada siyah ekrana düşme gibi durumlar. Sanırız işletim sisteminde kararsızlık veya sürücülerle uyum kısmında sorunlar yaşattığı durumlardır. Lakin bu soruyu soranların esas amaçları farklı oluyor.

Windows 11 güncelleme kapatma sebeplerinde bazıları:

  • Crack sürümlerin kullanılması. İlagal olarak kullanımlar yapan kullanıcıların bu güncellemelerden korktuğu oluyor. Lakin bildiğimiz kadarı ile şu an için bu kullanımlarda bir uyarı alınmadı diyebiliyoruz. Lakin bazı yöntemlerde sistemin kullanılması için arka planda bir şeyin çalıştığına şahit olmuştuk. Örnek Windows 10′ da görev yöneticisinin çalıştırıldığında arka kısımda bir exe çalıştığını görürsünüz.
  • Belli bir güne kadar sistemlerin açık kalması gereken durumlarda bu özellik durdurulur. İş alanlarında daha sık karşılaşırsınız.
  • Yeterli diske sahip olmayan sistemlerde. Örnek tablet PC için bu geçerlidir. Malum disk alanı çok yetersiz kalıyor.
  • Sistemin yavaşladığını düşünenler.

Windows 11 otomatik güncellemeleri kapatma adımları

Windows 11 güncellemeleri durdurma için güncellenmesi gereken alanlara geçilir. Hangi alanda otomatik güncelleme yapılma talimatı verildiyse kontrol edilir. Konu başlıkları incelenerek belirli bir düzeye taşınması sağlanır. Windows 11 güncelleme seçenekleri için var olan çeşitli seçenekler arasında bağlantı kurulur. Ayarlar kısmında yer alan tüm ara başlıklar gözden geçirilir. Yapılması gereken önceden güncellenmesi istenen başlıkların üzerinde tıklanır.

Ad imageAd image

Güncellemelerin duraklatılması ve otomatik olarak kapatılması için seçenekler çıkar. Bu seçeneklerin incelenmesi ve amaca uygun hareket edilmesi sağlanır. Bilgisayarda yapılması düşünülen tüm güncellemeler için ayrı bir işlem basamağı oluşturulur.

Arama alanından update ayarlarına ulaşma

Aramak için kullanılan alana Windows update yazarak ilgili alana ulaşacaksınız. Buradan güncelleme durdurma işlemini yapacağınız seçeneğe ulaşacaksınız.

Ana bölümde 7 gün durdurma ve gerekli gelişmiş yapılandırmaya ulaşacaksınız. Yaptığınız değişikliği test etmek adına geri dönüp tekrardan adımları kontrol edelim.

Windows 11 otomatik guncelleme 1
Windows 11 güncellemeleri kapatma
Windows 11 otomatik guncelleme 2
Windows 11 güncelleme kapatma

Bilgisayar yönetimi alanından güncelleme durdurma işlemi

  • Bilgisayarım simgesine fare ile sağ tıklayıp “Yönet” bölümüne geçin,
  • Yönetim ekranından “Hizmetler uygulamalar” adlı yan sekmedeki seçeneğe dokunun,
  • Yan alandan “Windows update” alan seçeneği bulun,
  • İlgili seçeneğe sağ tıklayarak durdur yapalım.
Windows 11 otomatik guncelleme 3
Windows 11 otomatik güncellemeleri kapatma

Güncelleme kapatma kontrolleri

Windows 11 otomatik güncellemeleri durdurma hizmeti için öncelikle bilgisayardan ayarlar kısmına geçilir ve güncellemeleri duraklat kısmı için ana başlıklar incelenir. Otomatik güncelleme talimatları için geçerli olan tüm seçenekler arasında kıyaslama yapılır. Güncelleme yapmak her bilgisayar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Var olan işlem basamaklarının göz önünde bulundurularak ve otomatik güncellemelerin kapatılması gerektiği zamanlar oluyor.

Bilgisayarların ayarlar bölümünde yer alan Windows update kısmında ana başlıklar incelenir. Bu sayede güncellemelerin duraklatılması sağlanır. Açılan sayfalar içinde yer alan konu başlıkları belirli bir esas uygun olarak yapılır. Windows 11 otomatik güncellemeleri durdurma işlemleri için bilgisayarın başlat kısmına gelinir. Başlat kısmında yer alan ayarlar bölümü için farklı seçenekler gözden geçirilir. Konu başlıklarına uygun olarak hareket edilmesi Windows 11 için önemlidir.

Windows 11 otomatik güncellemeleri kapatma adlı resimli anlatımın sorunsuz yapılıp yapılmadığını test etmek adına sisteminizi yeniden başlatarak deneyelim.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe