Windows 11 silinmeyen programları silme programı

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Windows 11 silinmeyen gereksiz programları kaldırma programı olarak çok sayıda yazılımla karşılaşacaksınız. Burada yer verdiğimizi tarafımızdan kullanılmıştır.

Teknoloji destek

Cihazınızda bulunan gereksiz programlar çoğu zaman yavaşlamaya neden olur. Gerekli olduğunu düşünerek indirdiğiniz ve birkaç kez kullandıktan sonra da kullanmanın gereksiz olduğuna karar verdiğiniz programları kaldırmak her zaman en iyi yoldur.

Bu şekilde hareket edilmemesi durumunda cihazınızda yer kaplamaya ve çeşitli sorunlara neden olabilir. En temel sorun cihazın açılırken yavaşlaması ve arka planda çok fazla uygulama açmak zorunda kalmasıdır. Bu gibi durumlarda Windows 11 silinmeyen programları silmek için uygun olduğundan denemek ve programları ortadan kaldırmak gerekir.

Windows 11 gereksiz programları silme

Artık kullanmayacağınıza karar verdiğiniz gereksiz programları cihazınızda barındırmak yerine kaldırmak en makul seçenektir. Bu konuda atlanmaması gereken detaylar şunlardır:

 • Silmek istediğiniz programın tamamen kaldırılmasını sağlamalısınız,
 • Tamamen kaldırılmış gibi görünmesine karşılık arkasında kalıntı bırakabilir,
 • Cihazınızdan bütünüyle kaldırmalısınız.

Bunların yapılmaması programın gözle görülür bir şekilde silinmesi anlamına geleceğinden istediğiniz sonucu almanın zor olacağını bilmelisiniz.

Windows 11 silinmeyen programları silme programı

Özelliklerinden bazıları şunlar:

 • Windows’ un dahili bazı uygulamalarının kaldırılması.
 • Tarayıcıya yerleşen zararlı kodların kaldırılması.
 • Toplu kaldırım özelliği. (Hızlı veya yavaş)
 • Kurulumlardan sonra kalan günlük dosyaların temizlenmesi.
 • Veritabanlarının temizliği.
 • Kayıt defteri ve tarayıcıların geçmişleri.

Silinmeyen programları kaldırma programı önerisi

Gerçekten ve arkasında kalıntı bırakmadan program silmek istediğinizde bunu yapan programları kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede hem silinmesi hem de hafızada gereksiz verilerin yer kaplamaması sağlanmış olur.

Programın kaldırılması ile birlikte artık aradığınızda geride veri kalmadığını, program hiç yüklenmemiş gibi olduğunu fark edebilirsiniz. Windows 11’e zarar vermeden bunu yapan sayısız uygulama arasından seçim yapmanız halinde mutlaka işinize yarayan bir tanesini bulunacaktır.

Önerimiz “Revo Uninstaller” olacak. Çok uzun yıllardır kullandığımız ve çoğu bilgisayarda silinmeyen programları kaldırmak için tercih etmişizdir.

 • Kurulumunu yaptıktan sonra kaldırmak istediğiniz programın üstüne sağ tıklayarak Revo seçeneği ile işlem yapabilirsiniz.
 • Revo’ yu açtığınızda kurulu olan programlara bakıp silmek istediğinize yine sağ tıklayarak işlem yapabilirsiniz.
 • Kaldırma seçeneklerinde zorla ve esnek olanla devam ediniz. Esnek olanla silinemedi ise zorla olanla tamamlayacaksınız.

Windows 11 silinmeyen programları kaldırma

Windows 11 programı kaldıramıyorum

Yüklü olan programı kaldırmıyorum sorunu yaşayanların öncelikle laptop / PC kapatıp açarak tekrar önerdiğimiz yazılımla işlem yapılması gerekiyor. Arka planda çalışıyorsa kaldırmanızı zorlaştırabilir. Bunun için arka plandakileri kontrol ediniz ve sonlandırınız. Bunun için görev yöneticisini açınız. (CTRL, ALT ve Delete)

Yukarıdaki işlemden sonra tekrar deneyiniz. Birde bazen Windows’ un kendi korumasının devreye girmesi ile işleminiz engellenebiliyor.

Diğer bir önerimiz güvenli mod dediğimiz bölüme girip oradan silmeye çalışmanız. Yazımızın sonundaki başka bir haberimizde genel bir anlatıma yer verdik. Artı öneri yazılımla alakalı geçmişte hazırladığımız başka bir içeriğimizi de yine yazımızın sonuna ekledik.

İlgili uygulamanın aynı zamanda mobil versiyonu da bulunuyor. Özellikle Android sistemlerinde çok iyi çalıştığını belirtelim. Test markaları Huawei, Samsung ve son yıllarda hızlı çıkışsergileyen Xiaomi’ de yer alıyor.


Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2021, 19:03

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir