Windows 11 silinmeyen programları silme programı

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Windows 11 silinmeyen gereksiz programları kaldırma programı olarak çok sayıda yazılımla karşılaşacaksınız. Burada yer verdiğimizi tarafımızdan kullanılmıştır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Cihazınızda bulunan gereksiz programlar çoğu zaman yavaşlamaya neden olur. Gerekli olduğunu düşünerek indirdiğiniz ve birkaç kez kullandıktan sonra da kullanmanın gereksiz olduğuna karar verdiğiniz programları kaldırmak her zaman en iyi yoldur.

Bu şekilde hareket edilmemesi durumunda cihazınızda yer kaplamaya ve çeşitli sorunlara neden olabilir. En temel sorun cihazın açılırken yavaşlaması ve arka planda çok fazla uygulama açmak zorunda kalmasıdır. Bu gibi durumlarda Windows 11 silinmeyen programları silmek için uygun olduğundan denemek ve programları ortadan kaldırmak gerekir.

Windows 11 gereksiz programları silme

Artık kullanmayacağınıza karar verdiğiniz gereksiz programları cihazınızda barındırmak yerine kaldırmak en makul seçenektir. Bu konuda atlanmaması gereken detaylar şunlardır:

 • Silmek istediğiniz programın tamamen kaldırılmasını sağlamalısınız,
 • Tamamen kaldırılmış gibi görünmesine karşılık arkasında kalıntı bırakabilir,
 • Cihazınızdan bütünüyle kaldırmalısınız.

Bunların yapılmaması programın gözle görülür bir şekilde silinmesi anlamına geleceğinden istediğiniz sonucu almanın zor olacağını bilmelisiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Özelliklerinden bazıları şunlar:

 • Windows’ un dahili bazı uygulamalarının kaldırılması.
 • Tarayıcıya yerleşen zararlı kodların kaldırılması.
 • Toplu kaldırım özelliği. (Hızlı veya yavaş)
 • Kurulumlardan sonra kalan günlük dosyaların temizlenmesi.
 • Veritabanlarının temizliği.
 • Kayıt defteri ve tarayıcıların geçmişleri.

Silinmeyen programları kaldırma programı önerisi

Gerçekten ve arkasında kalıntı bırakmadan program silmek istediğinizde bunu yapan programları kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede hem silinmesi hem de hafızada gereksiz verilerin yer kaplamaması sağlanmış olur.

Programın kaldırılması ile birlikte artık aradığınızda geride veri kalmadığını, program hiç yüklenmemiş gibi olduğunu fark edebilirsiniz. Windows 11’e zarar vermeden bunu yapan sayısız uygulama arasından seçim yapmanız halinde mutlaka işinize yarayan bir tanesini bulunacaktır.

Önerimiz “Revo Uninstaller” olacak. Çok uzun yıllardır kullandığımız ve çoğu bilgisayarda silinmeyen programları kaldırmak için tercih etmişizdir.

 • Kurulumunu yaptıktan sonra kaldırmak istediğiniz programın üstüne sağ tıklayarak Revo seçeneği ile işlem yapabilirsiniz.
 • Revo’ yu açtığınızda kurulu olan programlara bakıp silmek istediğinize yine sağ tıklayarak işlem yapabilirsiniz.
 • Kaldırma seçeneklerinde zorla ve esnek olanla devam ediniz. Esnek olanla silinemedi ise zorla olanla tamamlayacaksınız.
Windows 11 silinmeyen programları kaldırma
Windows 11 silinmeyen programları silme programı

Windows 11 programı kaldıramıyorum

Yüklü olan programı kaldırmıyorum sorunu yaşayanların öncelikle laptop / PC kapatıp açarak tekrar önerdiğimiz yazılımla işlem yapılması gerekiyor. Arka planda çalışıyorsa kaldırmanızı zorlaştırabilir. Bunun için arka plandakileri kontrol ediniz ve sonlandırınız. Bunun için görev yöneticisini açınız. (CTRL, ALT ve Delete)

Yukarıdaki işlemden sonra tekrar deneyiniz. Birde bazen Windows’ un kendi korumasının devreye girmesi ile işleminiz engellenebiliyor.

Diğer bir önerimiz güvenli mod dediğimiz bölüme girip oradan silmeye çalışmanız. Yazımızın sonundaki başka bir haberimizde genel bir anlatıma yer verdik. Artı öneri yazılımla alakalı geçmişte hazırladığımız başka bir içeriğimizi de yine yazımızın sonuna ekledik.

Eskiden sık soruların arasında yer alan bilgisayardan silinemeyen programları silme sorusunun daha çok sistemden kaldırmak istenilen programın esasında virüslü olmasından kaynaklıdır.

Windows sistemden herhangi bir programı kaldırmaya çalıştığınızda izniniz yok şeklinde bir uyarı ekrana geliyorsa ya sistemde sınırlı kullanıcı hesabına sahipsiniz ya da arka planda bu programın çalıştığını düşünüyoruz.

Bilgisayara yüklediğiniz bazı programları kaldıramıyor musunuz? Kaldırmada uyarılarla mı karşı karşıya kalıyorsunuz? Veya her hangi bir uyarı vermiyor ama kaldırmıyor mu? O zamana Revo Uninstaller adlı yazılımın kaldırma özelliğinin gerçekten iyi bir avantajı var. Kaldırılmayan programlar standart kaldırmanın dışında birde programın kalıntılarını da temizliyor. O kadar etkili bir yazılım ki Windows kayıt defterinde yer alan program kalıntılarını da temizliyor.

Bilgisayardan kaldırılmayan programları silme

Çok az sayıda hayatımızda bu tarz sorunlarla karşılaşırız. Silmeyen programlar genelde sistem tarafından kullanılan veya PC’ de arka planda çalışan durdurulmadan kaldırılmayan programlar oluyor. Eskiden sık karşılaştığımız zamanla pek karşımıza çıkmayan bu durum için öneri yazılımı kesinlikle denemenizi öneririz. Full sürüm ile işlem daha rahat olacak. 

Malum bilgisayarlarda zaman zaman yavaşlamalar oluyor. Bu yavaşlamaların az da olsa program karmaşası ve kalıntıları oluşturabiliyor. Revo Uninstaller programı ile aynı zaman da bilgisayarınıza bakımda yapmış oluyorsunuz. Windows başlangıç seçeneğini program üzerinden yönetebilir ve ağırlaştıracak yazılımları ve komutları durdurabilirsiniz.

Bilgisayardan kaldırılamayan programları kaldırma
Bilgisayardan silinemeyen programları silme
Bilgisayardan kaldırılamayan programları silmek
Bilgisayardan silinemeyen programı silme

Revo Uninstaller programı ile yüklediğiniz hemen hemen tüm programları kaldırabilirsiniz. Daha önce sık sık kullandığım bu programı çok fazla meşgul etmediğim bir bilgisayarda yükleyip sizin için tanıtmak istedim. Revo Uninstaller resmi sitesinden programın ücretsiz deneme sürümünü indiriyoruz ve yukarıdaki adımları uyguluyoruz. 

Revo Uninstaller programının genel özellikleri

 • Bilgisayardan kaldırılamayan programları kaldırma
 • MS Office geçmişini ve kalıntılarını temizleyebilirsiniz
 • Sık kullanılanları, internet tarayıcı geçmişi ve çöp dosyaları silebilme
 • Windows işletim sisteminde yer alan özellikleri ve bazı seçenekleri belirleme
 • Son kullanılan dosyalar, yapılan işlem geçmişi ve Windows ortam kayıt geçmişlerini silme
 • Windows başlangıç seçeneklerinde yer alan programları otomatik çalışan programları belirleme

Bilgisayardan silinemeyen programları silme adlı yazımız işinizi gördü mü?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak