Windows 7 DNS ayarları sıfırlama varsayılan kullanma

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Windows 7 işletim sisteminde DNS ayarları nasıl yapılır? Herhangi bir modem arızasında eğer internet arızanız DNS ayarlarından kaynaklanıyorsa çözümü haberimizde!

Sponsorlu reklam

Modem arızalarına bazen bilgisyarınızda kullandığınız DNS numaralarıda sebep olabilmektedir. Nodem arızası derken modeminizde oluşabilecek fiziki bir arızadan bahsetmiyoruz. İnternet bağlantısı kurarken kullandığını dns numaralarından dolayı modeminiz internete bağlanamayabilmektedir. Bundan dolayı bilgisayarınızda kullandığınız dns ayarlarınızın varsayılan yani otomatik olması gerekmektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

DNS numraları bir dönem özellikle internet sınırlamalarının olduğu bakitlerde bilgisayar kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanıldı. Girilmeyen sitelere internet kullanıcıları bu yöntem ile bu sitelere girmeye çalıştılar. Fakat kullandığınız DNS numaraları bazende modeminizde bulunan interneti kullanmamanıza sebep olmkatadır. Bu nedenden dolayı aşağıdaki adımları takip ederek dns ayarlarınızı sıfırlayınız.

Sponsorlu reklam

Bu makalemizde windows 7 işletim sistemine ait DNS sıfırlamasının nasıl yapılacapını yayınlayacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk olarak başlat sizmgesine tıklayınız. Açılan başlat menüsü içerisinde aşağıdaki resimde göründüğü gibi denetim masasını seçiniz.

Windows 7 DNS sıfırlama varsayılan ayarları kullanma

Denetim masasına girdiğinizde ise bilgisayarınızda değişiklik yapabileceğiniz seçenekler karşınıza gelecektir. Bu seçenekler içerisinden “Ağ ve Paylaşım Merkezi” yazısına tıklayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Windows 7 DNS ayarları sıfırlama varsayılan kullanma

Daha önce gelen ekran özerinden sağda ortada bulunan “Yerel ağ bağlantısı”nın üzerine gelerek tıklayın. Bu işlemin ardından aşağıdaki ekran açılacaktır. Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresinde ise aşağıda yer alan özellikler yazısına tıklayınız.

Windows 7 DNS ayarları

Bu işlemin ardından karşınıza Yerel Ağ Bağlantısı Özellikleri gelecektir. Gelen ekranda ise  “İnternet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) yazısına gelerek tıklayınız. Aşağıdaki resimde olduğı gibi mavi olmasını sağlayınız. Daha sonra yine aşağıda yer alan “Özellikler”e tıklayınız.

Windows 7 DNS ayarları nasıl yapılır

Son adı olarak ise açılan bölümde DNS ayarlarını sıfırlayınız. Ekranda yer alan  ‘Otomatik olarak bir IP adresi al’ ve “DNS sunucu adresini otomatik olarak al” seçeneklerini seçtiğinizde bilgisayarınızda kullandığınız DNS numaraları artık otomatik olacaktır.

Windows 7 DNS adresleri


Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 23:19

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak