Windows ile Samsung kablosuz dosya paylaşımı

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Microsoft' un telefonunuz uygulaması için yaptığı çalışmalar için yeni bir haber yayınlandı. Samsung telefon ile Windows bilgisayar üzerinden dosya paylaşımı çok kolay oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung ile Windows kablosuz dosya paylaşma için önemli bir karar aldı ve işbirliğine gitti. Yavaş yavaş dosya paylaşımında kablo dönemi kalkıyor. Mobil cihazlardan bilgisayara kablosuz dosya paylaşımı için bu aralar önemli bir işbirliği duyuruldu.

Eski dönemden devam eden bazı telefonlarda ftp üzerinden paylaşım hhala devam etmekte. Tabi güvenlik riskleri bulunduğu söylense de herhangi bir iptal kararı alınmamıştı. Microsoft ve Samsung kendi arasında paylaşımda daha iyi bir güvenlik sunduğu belirtiliyor. Bu yapılan çalışmalar çoğu mobil cihazları kapsayabilir.

Günümüzde çok sayıda yerde kablosuz paylaşım yapılmakta. Özellikle telefon ekranını televizyona yansıtma çok tercih edilen yöntemlerden biri. Bazen bilgisayarın ekranını yansıtarak film izleme veya aile içi video izleme gibi aynı wifi ağına bağlı olma yeterli olabiliyor. 

Görüntülenen yeni dosya paylaşım özelliği “Windows 10 Insider Build” ile görüntülendi. Çok kolayca dosyaları sürükleyip bırakıp veri aktarımı yapılıyor. Normalde çok sayıda yazılımla bilgisayara bağlı telefonlarda bildirimlere bakma, mesaj atma, veri transferi ve çok sayıda yedekleme türüne sahip olunabiliyor. Yeni özellik özellikle aktarım hızın daha yüksek olunduğu ve daha güvenli bir aclan sunduğu söyleniyor.

Windows ile Samsung arasında kablosuz dosya paylaşımı

Telefonunuz uygulaması Samsung telefona ve bilgisayara kurmanız gerekmekte. Microsofs Store ve Google Play’ a girip programı indirip deneyebilirsiniz. Biz bu programı daha önce iPhone’ da test etmiştik. Ama daha geliştiği söyleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulama indirme ve kullanımı için;

 • Telefonunuz yazılımını indirin
 • İşletim sistemini seçiyorsunuz
 • iPhone ya da Android seçiyoruz
 • Devam butonuna basın
 • Microsoft Edge uygulamasını açın
 • Oturum bilgileriyle bağlanmasını bekleyin

Daha önce hazırladığımı bu uygulamanın önceki adı Your Phone yazımızı yazı sonunda görebilirsiniz. 

Bilmeniz gerekenler:

 • Tek işlemde en yüksek dosya gönderme limiti 512 MB olarak belirtiliyor
 • Full HD görüntü aktarımı yapılabiliyor
 • Aynı anda 100 tane dosya gönderilebilir
 • Aynı ağa bağlı olunması gerekiyor
 • Ev iş ağlarında kullanılabilir

Windows ile Samsung kablosuz dosya paylaşımıbilgisayardan samsung telefona bağlanma


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 17:16

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak