Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatası

Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sisteminde lisansınızın süresi yakında dolacak çözümü nedir nasıl etkinleştirilir? Windows 10 etkinleştirme sorunu için lisans anahtarını öğrenme.

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatası
müşteri hizmetleri

Bilgisayarınızda şu şekilde bir hata ile karşılaştınız mı? "Windows lisansınızın süresi yakında dolacak" bu sorun genelde lisansız Windows kullanıcılarında görülmekte. Ama bazen bilgisayar bakım programlarını kullandıktan sonra lisans devre dışı kalabiliyor. Bizde aşağıda yanlışlılşa ya da yazılımsal sorunlardan dolayı oluşan lisans sorunu için çözüm adımlarına resimli anlatımla yer verdik. 

Aşağıdaki önerdiğimiz adımlar Windows 7, 8.1 ve 10 işletim sistemleri için geçerlidir. Eğer lisansınız yoksa lisans satın aldıktan sonra aynı yöntemle ürün anahtarını görebilirsiniz. 

Mikrosoft artık 10' un üstüne çıkmamayı düşünüyor. Bir sistemle bireysel kullanıcılarına hizmet verecek. Tabi ileride değişebilir bunun olması mümkün. Ama çok fazla iş yükü olmaması için Windows 10 ile devam edecek.

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak

İlk önce bilgisayarınızın Windows lisans anahtarını öğrenelim. Klavyeden Windows pencere tuşu ve R tuşlarına basıp çekiniz. Açılan çalıştır bölümüne cmd yazıp enter' a basınız. Sistem komut satırına wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey yazısını yazınız. Yazmak zor oluyorsa verdiğimiz komutu kopyalayıp komut satırına mause ile sağ tıklayıp yapıştır seçeneğini kullanınız.

Windows lisans ürün anahtarını öğrenme

Windows lisans anahtarını görmek için ister program kullanarak ister dos komutu ile görebilirsiniz.

  • Çalıştır' a giriniz. Aç kısmına cmd yazınız
  • Siyah ekran yani komut satırına yukarıdaki path ile başlayan komutu yazınız

Windows lisans ürün anahtarını öğrenme

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatası

Windows 10 lisansınızın süresi yakında dolacak

Windows 7 lisansınızın süresi yakında dolacak

Windows lisans ürün anahtarını girme

Klavyeden Windows pencere tuşu ve R tuşlarına basıp çekiniz. Açılan çalıştır bölümüne slui yazıp enter' a basınız. Açılan ekrana ürün anahtarını yazıp onaylıyınız. Bu işlemi yaparken internet bağlantınızdan emin olunuz. 

Lisans girme bölümü açılmazsa bilgisayar simgesine sağ tıklayıp özelliklere giriniz. Bilgisayarım simgesi kısayol olmaması gerekiyor. 

Windows lisans ürün anahtarını girme

Windows 10 lisans ürün anahtarını girme

Windows lisans ürün anahtarını yazma

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:43
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
dilan ertuş
dilan ertuş - 1 yıl Önce

olmuyor bana yardımıcı olun