Windows Phone telefonlarda 4.5G şebeke seçimi nasıl yapılır

blank

Windows Phone telefonlarda 4.5G ayarlarının nasıl yapılacağı ve 4.5G internet kullanımı. 4G, 4.5G veya LTE simgesi çıkmıyor nasıl açılır? İnternet bağlantı ayarları nasıl yapılır?

teknik destek

Windows Phone telefonlar dünyada ve ülkemizde piyasada bulunmakatdır. Fakat bu telelefonlara ait işletim sistemini üreten microsoft masaüstü bilgisyarlarda ve notebooklarda yakaladığı başarıyı yakalayamamıştır. Microsoft firması rakipleri olan firmaların ürettiği android ve iOS işletim sistemlerinin çok gerisinde kalmıştır diyebiliriz. Fakat yinede microsoft firmasının ürettiği bu mobil işletim sistemini kullanan telefon markaları bulunmaktadır. Bu markarı kullanan takipçilerimiz için bu makalemizde 4.5G internet bağlantısını veya gsm hattında 4.5G görüşmeleri yapabilmek için 4G özelliğini Windows Phone telefonlarda nasıl açabileceklerini resimli olarak anlatacağız.

4.5G bağlantı 2G ve 3G bağlantının çok ötesindedir diyebiliriz. Bundan dolayı 4.5G bağlantıyı gsm hatlarınızda kullanmanızı tavsiye ederiz. Yalnız bir uyarıda bulunalım 4.5G bağlantı hızı yüksek olduğu için hattınızda bulunan internet paketleri bazen istenilen süreden daha kısa zamanda bitebilmketedir. Buda bazı mağduriyetlere sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı internet bağlantınızı kontrollü kullanınız.

Windows Phone telefonlarda 4.5G şebeke seçimi

Windows Phone telefonlarda ana ekran görüntüsü android ve iOS işletim sistemlerine göre farklılık göstermektedir. Aşağıda ana ekran görüntüsünü paylaştığımız sistem windows işletim sistemlerini anımsatmaktadır. Aşağıdaki ekranı parmağınız ile sola kaydırınız. Bu işlem sunucunda telefonunuzda yüklü olan uygulamaları göreceksiniz. Buradan 4.5G ayarlarına ulaşabilmek için ayarlar simgesine tıklayınız.

Windows Phone telefonlarda 4.5G şebeke seçimi nasıl yapılır

Yukarıdaki işlemin ardından Windows Phone telefonlarda 4.5G şebeke seçimini yapabilmeniz için arama bölümüne a yazarak ayarlar simgesinin gelmesini bekleyiniz.Daha sonra ekranıza aşağıdaki resimde görünen seçenekler karşınıza gelecektir. Buradan ayarlar simgesini, seçiniz. Ayarlar simgesi çark şeklinde görünmektedir.

Windows Phone telefonlarda şebeke seçimi nasıl yapılır

Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda ise telefonunuzda yapabileceğiniz ayar değişiklikleri bulunmaktadır. Buradan şebeke seçimi yapabileceğiniz Hüceresel +SIM seçeneğine giriş yapınız. 

Windows Phone 4.5G şebeke seçimi

Hücresel + SIM başlığı altında yer alan bir çok bağlantı ayarları bulunmaktadır. Buradan en yüksek bağlantı hızı bölümünde 4G seçiniz. Bu yerde daha sonradan farklı bağlantı türleirnide seçebilirsiniz örneğin: 2G, 3G gibi… 

Windows telefonlarda 4.5G şebeke seçimi nasıl yapılır

Yukarıda bahsettiğimiz farklı bağlantı türleri aşağıdaki resimde görünmektedir. Buradan yazımızın konusu olan 4.5G şebeke modunu aktif edebilmek için 2G,3G ve 4G seçeneklerinden 4G’yi seçiniz.

Windows 4.5G şebeke seçimi nasıl yapılır


Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 14:22

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!