Windows programları Mac' de kullanma

blank

Mac bilgisayarda Windows programları kullanmak için ne yapılmalı? Her hangi bir program kullanmalı mı ya da sanal işletim sistemiyle çözülebilir mi? Windows 10 programları Mac' de kullanılır mı?

teknik destek

Mac formatında windows programlarını nasıl çalışmaktadır? Mac’te, Windows uygulamalarını çalıştırmaya izin verecek yazılımı yüklemek için birkaç seçenek vardır. Bu haberde örnek olarak verilen bilgilere alternatif bulunmakta. Yani alternatifleri de deneyebilirsiniz.

Windows uygulamalarını yerel olarak çalıştırma
Windows programları Mac çalıştırma: MacOS ve Windows arasında çift önyükleme yapmak için Apple’ın Önyükleme Kampı’nı kullanın. Bu yaklaşım, Windows yazılımı ve çevre birimleriyle en uygun uyumluluğu sağlar ancak Windows ve macOS uygulamalarını aynı anda çalıştırmanıza izin vermez.

Windows programları Mac' de kullanma

Windows programları Mac bilgisayarda çalıştırma

Windows’u macOS içinde sanal bir makinede çalıştırmak için Parallels Desktop, VMware Fusion veya VirtualBox kullanın. Bu yöntem, Mac ve Windows uygulamalarını eş zamanlı olarak çalıştırmaya izin verir ancak sanal makine çift önyükleme yapılandırması kadar Windows işlevini desteklemez.

Windows’un kendisini yüklemeye gerek kalmadan Windows programlarını çalıştırmak için, CrossOver Mac gibi bir Windows uyumluluk katmanı kullanın. Bu seçenek genellikle sınırlı bir Windows uygulaması kümesi için iyi işlevler sunmaktadır.

En iyi yöntemle Windows programları kullanma

Mac Windows programı kullanma: Bilgisayarda Wine ve X11 isimli programları yüklemek gerekli. Bu 2 programı da kurduktan sonra açmak istediğiniz exe uzantılı windows programa sağ tık yaparak Wine’yi seçin. Diğer program olan X11 kendiliğinden devreye girecek ve Mac bilgisayarınız da Windows programı çalışmaya başlayacak.

Bu yöntemi denerken internet üzerinden detaylı araştırma yapın. Aksi halde Mac bilgisayarınız yazılım olarak zarar görebilir. Tam olarak çalışma prensibini anlamadan her programı PC’de denemeyin. Yöntemleri başka kaynaklardan araştırarak onaylayın.


Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 00:09

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!