Windows uyumluluk nedir? Uyumluluk modu ayarları

Andronova

Bilgisayarda program açarken hata alıyorum açılmıyor. Yüklediğim program çalışmıyor uyumsuzluk hatası veriyor. Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 uyumluluk ayarları nasıl yapılır?

Windows XPWindows 7Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sisteminde bir programı çalıştırırken uyumsuzluk hatası veya farklı bir hata mesajı alırsanız, ilk önce aşağıdaki adımları denemenizde fayda var.

Aşağıda önerdiğimiz adımlar sorunu çözmediyse, aldığınız hatanın ekran görüntüsünü veya tam yazan metni haberin yorum kısmından gönderebilirsiniz.

Bilgisayarda yüklediğim program açılmıyor hata veriyor çözümü

  1. Bilgisayara yüklediğiniz programı denetim masasından ekle kaldır ile kaldırınız. Ama önerim Revo Uninstaller programı ile kaldırmanız. Kaldırdığınız programı tekrar kurarken bu sefer C’ de program files dışında farklı bir klasörü seçip programı yükleyiniz.
  2. Sorun giderici ile çözüm: Arama kutusu bölümüne programları çalıştır yazınız. Windows önceki sürümler için geliştirilen programları çalıştır’ı seçiniz ve düzeltilmesi gereken programı seçiniz. Eğer programı açılan bölümden görmüyorsanız listelenmemiş yazan bölümü seçiniz. Soru devam ediyorsa uyumluluk seçeneği ile devam ediniz.
  3. Sorun yaşadığınız programın üstüne fare ile sağ tıklayıp “Uyumluluk” bölümüne giriniz. Burada yer alan “Uyumluluk modu” seçeneğinde yer alan “Bu programın çalıştıracağı uyumluluk modu” kutucuğunu işaretleyip, farklı bir Windows işletim sistemini seçiniz ve “Tamam” butonuna tıklayınız. www.andronova.net

Windows uyumluluk nedir uyumluluk modu ayarları nasıl yapılır

Windows uyumluluk nedir? Uyumluluk modu ayarları

Bilgisayarda yüklediğim program açılmıyor


Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 19:16

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir