Wipe cache partition nedir ne işe yarar

blank

Wipe cache partition nedir ya da ne demek oluyor anlatacağımız haberimizde birde Wipe cache partition nasıl yapılır kısa bir bilgilendirmeyi bulacaksınız.

Wipe cache partition, Android telefon ve tabletlerde hard reset atılırken karşılaşılan seçeneklerden biri. Ses açma ve güç tuşuna basılarak ekrana gelen bu seçenek acaba ne işe yarar? Haberimizde anlamı ve işlevine bakacağız.

Mobil telefon teknolojisinde kullanılan wipe cache partition terimi, telefonların Android uygulamalarında daha önceki kurulumları silmek için bulunan bir özelliktir. Mobil telefonlara yüklenecek olan yeni bir kurulum sonrası, telefonlarda var olan özellik sayesinde kullanıcılara ön bellekte bulunan eski kurulumu kaldırma olanağı sunulur. Bu terimin okeylenmesi sonucu mobil telefonun ön belleğindeki eski kurulumlar silinir ve mobil telefon daha kullanışlı hale gelir.

Wipe cache partition faydaları

Wipe cache partition seçeneğinin kullanılması sonucu mobil telefonun performansı artar. Mobil telefondaki ufak sorunlar ortadan kalkar. Zaten ön belleğe alınan veriler geçici veriler olduğu için silinmesinde her hangi bir sakınca olmayacaktır. Esas veriler mobil telefonda mevcuttur. Mevcut sistem güncellemeleri yeni bir güncellemeye yerini bıraktığı için eski güncellemenin mobil telefonda kayıtlı olmasının hiç bir anlamı olmayacaktır.

Wipe cache partition nedir ne işe yarar

Wipe cache partition nasıl yapılır?

Sıralama değişken olabilmekte. Telefonun markasına ve modeline göre bazen değişiyor. Ses açma tuşunun yanında cihazı açma tuşuyla, bazende ses tuşunun yanında menü ve cihazı açma tuşunun kullanılması gerekebiliyor. Bu işlemin yapılışına ve ne işe yaradığını hard reset nedir yazısına bakarakta anlayabilirsiniz.

Bunun için yapılması gereken;

  • Kurtarma Modu menüsüne gelmek için telefonun ses düğmelerini kullanın.
  • Wipe Cache Partition bölümünü tıklayın.
  • Telefonda ön bellek temizlenme süresini bekleyin.
  • Temizlik süresi sonunda Reboot kısmını tıklayıp telefonunuzu yeniden açın.
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!