WordPress https çevirme SSL sertifikası aktif etme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

WordPress http' yi https' ye nasıl çevrilir? SSL sertifika kurulumu ve ayarları nasıl yapılır? Really Simple SSL eklentisi ile https geçiş yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştır. Sitede SSL eklemek için tüm detaylar haberimizde.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

SSL sertifikası, iki nokta arasında veri iletişimi şifreleyerek güvenli şekilde iletilmesine imkan sağlayan bir hizmetin adı. SSL özellikle e-ticaret yapan sitelerde artık zorunlu hale geldi. SSL, alışveriş yapacak kişinin kredi kartı ve kişisel verilerin korunması için önemli bir etkiye sahip. 

HTTPS’ nin aktif olması için alınan SSL sertifika kodunun sunucuya / hosting’ e eklenmesi gerekiyor. Bunu yapamazsanız sunucu firmasına bir destek talebi açarsanız sorunsuz şekilde işlem yapacaklardır. İşlem Cpanel’ de SSL / TLS sihirbazı bölümünden yapılabilir. Buradan da satın alınabilir. 

http' den https çevirmeWordpress https çevirme SSL sertifikası aktif etme

Hosting SSL aktifleştirme işleminden sonra WordPress admin panelinden Ayarlar / Seetings’ deki WordPress ve  site adresini https olarak yazınız. Yani https://www.andronova.net

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

media 7299

WordPress https yapma

WordPress SSL yapma: WordPress sitenizin wp-admin paneline giriniz. Sol taraftaki “Eklentiler” bölümünden “Yeni ekle” seçeneğine giriniz. Eklentilerde arama bölümüne “Really Simple SSL” yazarak artınız. İlgili eklentiyi (Geliştiricisi Rogier) kurunuz. Sonra etkinleştiriniz. Sonrası için aşağıda en alttaki eklenti ayarlarını yapınız. Manuel eklenti kurulumu için indirme adresi tr.wordpress.org/plugins/really-simple-ssl.

Wordpress https çevirme SSL sertifikası aktif etme https yapmahttps geçişssl sertifika kurulumuWordpress SSL ayarları nasıl yapılır?Really Simple SSL eklenti ayarları nasıl yapılır?

Really Simple SSL eklenti ayarları nasıl yapılır?

WordPress SSL çevirme: HTTPS eklentisini kurduktan sonra eklenti de işaretli olması gereken seçeneklerden WordPress 301 redirection, 301 .htaccess, javascript ve debug. Unutmadan Configuratin’ da da SSL enable yani aktif etme butonuna tıklayınız. Tıkladığınızda yukarıdaki gibi yeşil tikler çıkacak.  

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 17:11

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir