WPS nedir nasıl kullanılır nasıl çalışır?

blank

Modemlerde sık sık gördüğümüz WPS ne anlama geliyor dersiniz. Modem arayüzünde gördüğünüz veya modemin üstüne yer alan butonda / düğme. Bazen televizyonlarda bazen yazıcılarda görünür. Peki WPS ne işe yarar ve WPS basınca ne olur?

teknik destek

WPS nedir? WPS uygulaması internet kullanıcılarının kablosuz ağ güvenliğini sağlamak için kullanılır. WPS ile yüksek güvenlikli bir ağ oluşturulabilir ve bu oluşturulan ağ kullanılabilir.

WPS bulunan bir modeme yalnızca şifre ile bağlanmak mümkündür. WPS ile ağa bağlanmak için bir kaç yöntem kullanılabilir. Bu yöntemler pin yöntemi wps yöntemi olarak karşımıza çıkar. WPS’ in en güzel tarafı şifre girmeden wifi bağlantısını yapma. Yani hiç uğraşmadan kablosuz bağlantıyı yapabilirsiniz.

WPS nedir ve WPS nasıl çalışır?

WPS nedir ve WPS nasıl çalışır?

WPS ile nasıl bağlanılır? Bu soruya bir örnek ile cevap vermek istiyorum. Smart TV televizyona internet bağlantısı için uğraşmadan zahmetsiz yapabilirsiniz. Kullandığınız modemin WPS desteği varsa modem üzerinde WPS düğmesine bir kez basıp çektiğinizde modemdeki WPS ışığı yanıp sönecek. Bu şekilde lamba kırmızı şeklinde yanıp söndüğünde televizyondan WPS ile aramayı başlatacaksınız. Android Box TV ve bilgisayarlardan da bu şekilde bağlantı yapılabilir. 

WPS nedir nasıl kullanılır nasıl çalışır?

WPS nasıl çalışır pin yöntemi
WPA ne demek? WPS modemlerde bulunan bir özelliktir. WPS ile ağa bağlanmak için kullanılan yöntemlerden ilki pin yöntemidir. Pin yöntemini kullanmak için modemde bulunan pini öğrenmek gerekir. Bu pin numarası genellikle modemlerin arkasında ve alt kısmında yazar. Bu pin öğrenildikten sonra ağa bağlanılmak istenen cihazın ağ bağlanma kısmına gelerek pin numarası girilmelidir. Girilen pin numarasının doğru olması durumunda ağa bağlanılabilir. Bu pin numarası modemin markasına ve modeline göre farklılık gösterir. Yani her modemin pin numarası farklı olarak belirlenmiştir.

WPS düğmesi ile bağlanma
WPS nasıl kullanılır? Wps ile ağa bağlanmak için kullanılacak bir diğer yöntem wps düğmesi yöntemidir. Bu yöntem ile modemin arkasında bulunan wps tuşuna basılır. WPS tuşuna basıldıktan sonra bağlanmak istenen cihaz üzerinden ağ seçilir. Ağa seçimi yapıldıktan ve wps tuşuna basılı tuttuktan sonra bu yöntem ile ağa bağlanılabilir. WPS tuşuna basılı tutma süresi 3 saniye ya da 5 saniye olabilir. Bu süreler modemlerin marka ve modellerine göre farklılık gösterir.


Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 01:42

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!