“X Phone” Projesi Detaylanıyor: Özelleştirilebilir Donanım ve Tasarım

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Motorola’nın satın alımı sonrası Google cephesinden ilk ciddi atılım olması beklenen “X Phone” projesi hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. İlk aşamada Nexus programına dahil edilen, ancak sonrasında farklı bir seri olduğu anlaşılan proje için Google ve Motorola çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Kısa süre önce görselleri ortaya çıkan XT912A kod numaralı telefonun proje dahilinde yer aldığı ve Motorola’nın diğer üreticilerde olduğu gibi (Galaxy, Xperia, Optimus, One, Ascend, Grand) X isminde bir seri oluşturacağı iddia ediliyor.

Andronova

Geçtiğimiz günlerde Motorola’da danışmanlık görevine getirilen Guy Kawasaki, “X Phone” projesinin tanıtımında etkin rol oynayacak. Kısa süre önce burada sunduğumuz haberde “X Phone” projesi hakkında bir dizi detaylar aktarmıştık. Elde edilen bilgiler neticesinde proje kapsamında farklı seviyelerden ürünlerin sergilenecek. Üst seviye telefonların yanı sıra benzer yapıda tabletlerin de projeye dahil edilmesi bekleniyor.

Projede dikkat çeken bir diğer gelişme ise telefonun kişiye özel donanım ve tasarım sergileyecek olmasıdır. Google+ kişisel sayfasında yayınladığı Porsche Exclusive videosu ile bir nevi bu gelişmeyi doğrulayan Kawasaki, “Telefonunuzu da bu şekilde özelleştirebilmeniz harika olmaz mıydı?” şeklinde bir mesaj yayınladı.

Telefona yerleştirilecek dahili hafıza, RAM miktarı ve pil gücü gibi seçeneklerinin müşteriye bırakılması; hatta renk seçeneği ve kasa yapımında kullanılacak malzemenin bile müşteri tercihine göre oluşturulacağı gelen bilgiler arasında. Bu sayede kullanıcı, ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak ürüne sahip olmanın yanı sıra, tamamen kendi zevkine göre özelleştirdiği bir telefona sahip olacak.

“X Phone” projesi anlaşıldığı üzere Motorola’nın ciddi anlamda sıçrama yapmasında etkin rol oynayabilir. Google I/O her ne kadar geliştiriciler için oluşturulan bir etkinlik olsa da, X Phone projesine ait bazı detaylar elde edilebilir. Guy Kawasaki’nin paylaştığı videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

hRz_XXEMPQg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın