Xbox xCloud nedir nasıl çalışıyor

Andronova

Microsoft' un yeni oyun sistemini duydunuz mu? Xbox xCloud adlı yeni bulut oyun sistemi internet oyunlarında yeni bir yön çiziyor. Xbox xCloud nasıl çalışır bakalım.

Bu yıl sık gündemde olan bulut sisteminde oyun oynama çalışmaları için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Microsoft bulut üzerinden oyun sistemini şekillendirmeye çalışıyor. 

Eskiden telefona yüklü veya bilgisayara yüklü internet olmadan oynanan oyunlar zamanla yerini online oyunlara devretti. Şimdilerde de bulut ile oyun sistemleri gündemde.

Xbox xCloud geliyor. Microsoft bu sistemi oyun severlerin hoşuna gidebilir.

Xbox xCloud nedir

Xbox xCloud, Microsoft tarafından geliştirilen ve çalışmaların hala sürdüğü bulut sistemli oyun ağı. Sistemde oyunla istenilen yerde ve cihazda oynanması sağlanıyor. Oyun geliştiricileri bu alana yönlendiği söylenmekte.

Sistem Xbox kontrolünde geliştiriciler işbirliği halinde çalışmalar devam ediyor. xCloud alt yapısı kullanılarak internet olan tüm cihazlarda oyuna ulaşılabilecek. 

Yeni sistem için 3 veri merkezi kuruldu. Önemli oyun geliştiricilerinin bu veri merkezlerinde yeni nesil oyun sistemini denedikleri ve yaklaşık 3500′ e yakın oyn bu sistemde çalışabilecek. Eklentiler ve güncellemeler gelmeye devam edeceği ve tüm yenilikler xCloud’ a entegre halinde çalışacak. 

xCloud’ da şimdilik 1900 oyun oynanabilir halde. Çözünürlüğü 720 p olan oyun için 16 Mbps hızda bir internet yeterli olacak. 

Xbox xCloud nedir nasıl çalışıyor

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir