Xiaomi, 2014 yılında Çin’deki Satış Rakamlarıyla Samsung ve Apple’ı Geçti!

Çin en büyük akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, bir çok teknoloji devini korkutmaya başladı. Öyle ki, Samsung’un ve bir çok firmanın rakibimiz dahi olamaz dediği Xiaomi, 2014 yılındaki Çin’de yaptığı satış rakamlarıyla Samsung’u geride bırakarak büyük başarıya imza attı.

Andronova

Çin pazarında büyümeyi stabil olarak devam ettiren ve 2014’ün dördüncü çeyreğinde %13.7’lik pazar payına ulaşan Xiaomi,bir önceki yıla göre pazar payını %186.5 oranında arttırarak, listede birinciliğe oturdu.

Bunun yanında Samsung dördüncü çeyrekte sadee %7.9’luk bir pazar payına sahip olarak, diğer firmalar gibi Xiaomi’nin gerisinde kaldı. Apple, Huawei, Lenovo gibi devlerin de yer aldığı ve birinciliği Xiaomi’nin çektiği listeyi aşağıda inceleyebilirsiniz.

xiaomi-chinese-market

Görünüşe göre, önümüzdeki kısa vadede, akıllı telefon pazarında uluslararası satışlara da başlayan Xiaomi önemli bir role sahip olacak. Peki ülkemizde Xiaomi ürünlerini ne zaman göreceğiz sorusuna ise henüz net bir cevap maalesef bulunmuyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.