Xiaomi 5.5-inç Boyutunda Bir Telefon Duyurmaya Hazırlanıyor

blank

Xiaomi sadece Çin sınırları içerisinde akıllı telefon satışı gerçekleştirmesine rağmen, Android işletim sistemiyle yoğurduğu iOS’a benzerliğiyle dikkat çeken MIUI arayüzü ve üst sınıf şık tasarımlı telefonlarla tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarıyor. Çin’de dakikalar içerisinde yüz binlere varan telefon satışı gerçekleştiren Xiaomi, geçtiğimiz yıl ağustos ayında Android takım lideri Hugo Barra’yı transfer ederek Başkan Yardımcılığı görevine getirdi.

teknik destek

Hugo Barra’nın Xiaomi’ye katılması Çinli üreticinin uluslararası arenada boy göstermek ve yeni planlamalar içerisine girmek gibi önemli adımları beraberinde getireceği şeklinde değerlendirildi. Xiaomi’nin 2014 yılında farklı pazarlara açılmak gibi bir tasarrufu var mı bilinmez ancak Çinli üretici özellikle ülkesinde ve Asya Kıtası’nın genelinde oldukça popüler olan büyük ekranlı telefonlar kategorisine çok kısa süre içerisinde dahil olacak.

Şirketin resmi siteden yayınladığı bir teaser 5.5-inç boyutunda Redmi Note isminde bir akıllı telefonun 19 Mart’ta tanıtılacağını gösteriyor.720p çözünürlüklü ekrana sahip olacak telefonda 1.4 ya da 1.7GHz’de çalışan 8 çekirdekli yüksek olasılıkla MediaTek cephesinden bir işlemci kullanılacak. Bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulacak telefonun diğer Xiaomi telefonlarda olduğu gibi satış rekoru kırması bekleniyor.

Xiaomi, Hugo Barra önderliğinde bu yılın ikinci yarısında diğer Asya ülkelerinde ve Amerika’da cihaz satışına başlayabilir.

Redmi-Note

650x363xxiaomi-hongmi-2-tenaa.jpg.pagespeed.ic.IahkODXpeG

kaynak: engadget

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!