Xiaomi Başkanı Açıkladı: En İyi Telefon iPhone

blank

Google Android Başkanı Hugo Barra’yı kadrosuna kattıktan sonra Xiaomi bir çok anlamda kendini yeniledi. Yeni ürünlerle birlikte yeni yazılım çalışmalarının hız kazandığı firma henüz yolun başında olmasına rağmen Çin’de ilk 5 mobil şirket arasında bulunuyor. Xiaomi bu yıl satışa çıkarttığı MI-1 ve Hong Me telefonları ile Android eko sisteminde 250 dolar altında da mükemmel telefonlar yapılabileceğini tüm dünyaya göstermişti. Xiaomi MI-2S ile de daha üst segmente hitap etmek isteyen firma en son yaptığı MI-3 modeli ile de dünyanın ilk Tegra 4 platformu kullanan telefonunu yaptı. Telefonla ilgili detaylı ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

teknik destek

Akıllı telefon pazarında kendine global anlamında yer bulmaya çalışan ve adım adım Avrupa-Amerika pazarına açılmak isteyen Xiaomi son dönemde adından sıkça söz ettiriyor. Hem yaptığı telefonlar hemde Hugo Barra transferi ile tüm gözlerin üzerine çevrildiği firmanın Başkanı Lei Jun, dünyanın en iyi akıllı telefonu olarak iPhone’u gösterdi. “Android eko sistemi inanılmaz bir büyümeye ve gelişmeye açık bir sistem olsa da halen en iyi telefon iPhone” açıklamasında bulundu.

Herkesin en iyi telefonu yapma peşinde olduğu bir dönemde Çin Hükumeti destekli ve Çin’in Apple‘ı olarak değerlendirilen Xiaomi başkanını bu açıklamasından sonra özellikle siz okurlarımızın yapacağı yorumları çok merak ediyorum.  Apple son dönemde yapmış olduğu 64 bit A7 çipseti ile performans anlamında 8 çekirdekli olarak lanse edilen ve kendisinden 3 kat fazla beeleği olan telefonlara bile performans anlamında kafa tutabiliyor. İşin bu tarafından baktığınızda Lei Jun’a hak vermemek biraz yanlış olacaktır. Hem tasarım hemde kullanılabilirlik belli bir oranda farklılık gösterse de performans konusunda herkesin hemfikir olacağını düşünüyorum. Benchmark testlerine pek itibar etmesem de saf işlemeci performansını ölçen Geekbench 3 testinde ihone 5S’in A7 işlemcisinin Exynos 5 karşısında nasıl başarılı olduğunu aşağıdaki videodan izleyince hem bana hemde Sayın Başkan Jun’a hak vereceksiniz.

7E4WLXOvS4s” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: bgr

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!