Xiaomi Birçok Ürününü Çin Dışına Çıkarmayı Planlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Özellikle son iki çeyrekte gösterdiği satış başarısıyla ülkesi Çin’de bir numaralı akıllı telefon üreticisi konumuna yükselen, global pazarda ise LG’yi geride bırakarak dünyanın en büyük beşinci akıllı telefon üretici olan Xiaomi’nin yılın ikinci yarısıyla birlikte daha parlak sonuçlara imza atması bekleniyor.

Andronova

Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı gelişmekte olan on yeni ülkeye açılmaya başlayan Xiaomi ilk olarak Hindistan’da Mi3 modelinin satmarak açılma sürecini başlattı. Hindistan’da kısa süre içerisinde 350 bin sipariş alan ancak şu ana dek bu siparişlerin sadece %10’luk dilimini karşılayan Xiaomi, şirketin başkan yardımcısı Hugo Barra aracılığıyla bir açıklama yayınlayarak Mi3’e sahip olmayan kızgın Hintli kullanıcılardan özür diledi.

Hugo Barra ayrıca Hintli kullanıcıları memnun edecek önemli bir gelişmeyi de aktardı.  Yakın zamanda Hindistan’da şirketin yeni amiral gemisi Mi4, ilk tablet çözümü Mi Pad, Redmi 1S ve Redmi Note’un satış işlemine başlanacak. Hugo Barra net bir takvim vermekten ise kaçındı.

Xiaomi bu yıl sonuna kadar 60 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor. Son çeyrekte ülkemizde satış faaliyetlerine başlayacak Çinli şirketin bu rakama ulaşmasına hatta aşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Hindistan’a 2013 ve 3014 yılı ürün yelpazesinden birçok cihazı satmaya hazırlanan Xiaomi’nin söz konusu ürünleri Türkiye pazarına da getirmesi bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın