Xiaomi Çin’de Satış Rekoru Kırdı!

blank

Akıllı telefon sektöründe “klon telefonlar” ile ünlenen Çinli yerel üreticilerden sonra özellikle Xiaomi, ZTE, Huawei, Xolo, Oppo ve Lenovo gibi firmaların başını çektiği firmalar dünya devi olma konusunda son 1 yılda büyük yol aldılar. Eskiden büyük markaları taklit eden Çİnli üreticiler artık sektörün takip ettiği işlere imza atıyorlar.

teknik destek

Çinli Vivo firması Japan Display’in geliştirdiği 2K ekranlı ilk telefonunu XPlay 3S tanıtalı 4 ay olmuşken büyük üreticilerden bu yönde en ufak bir duyum bile yok. Yine Çinli üretici Gionee‘nin Snapdragon 800 AC versiyonunu kullanan telefonu Elife E7L telefonunu satışa sunması üzerinden 3 ay geçmişken büyük üreticiler halen bir son ürün satışa sunamadılar.

Vivo Xplay 3S

Görüldüğü gibi Çinli üreticiler yenilik anlamında artık çok daha yaratıcı işlere imza atıyorlar. androidheadlines.com’un haberine göre Xiaomi’nin MI2 telefonu Çin’de 15 milyon satış barajını aşarak kendi çapında bir rekora imza atmış bulunuyor. Telefonun global satışı olmadığı düşünüldüğünde bu satış başarısı oldukça önemli diye düşünüyorum. Bazı arakadaşlarımızın “ama onlar 1 milyar 250 milyon kişi” der dediğini duyar gibiyim; fakat burada unutulmaması gereken bir konu var ki o da Çin’de hem Samsung telefonların hemde Apple telefonların hepsinin satılıyor oluşudur.

Yani yerli üreticiler büyük oyuncuları hem donanımları hem fiyatları hemde satış sonrası sundukları yazılım desteği ile geçmiş görünüyorlar. Xiaomi MI2 telefonunda Android kullanıcıları için efsane olmuş MIUI Rom kullanmakta ve her hafta irili ufaklı güncellemeleri bu telefona sunmakta. Yazılım desteğinin esamesi okunmayan bir platformda böyle bir yazılım desteği sunulması da umarım büyük üreticilere bir örnek teşkil eder.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!