Xiaomi hava durumu çalışmıyor yanlış konum gösteriyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Xiaomi hava durumu uygulaması çalışmıyor ve konum yanlış gösteriyor veya çıkmıyor hatası çoğunlukla güncelleme ile çıktığını söyleyebiliriz.

Sponsorlu reklam

Xiaomi konum bulmuyor veya göstermiyor sorunu için yapılan paylaşımlarda WiFi, GPS ve konum açık olduğunu ama MIUI hava durumu uygulaması (Wather) lokasyon bulamıyordu ve çok sayıda işlem yapılmasına rağmen en sonunda cihazı sıfırlayarak çözüme ulaşıldığı görülüyor. Konuyla alakalı yapılacaklara aşağıda yer vereceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şunları kontrol ettiniz mi?

Sponsorlu reklam
 • Uçak moduna alınması ve telefon kapatılması.
 • WiFi ve mobil veriyle konum testinin yapılması.
 • Cihazın gizlilik ayarlarının ve güvenlik için kullanılan bir uygulama varsa devre dışı bırakılarak test edilmesi.

Yapılan testlerin biri Yandex harita ve Google maps olmuştur. Sıkınrıyla karşılaşanların bazılarında bu uygulamalarda sorunsuz çalıştığı söyleniyor.

Xiaomi hava durumu konum bulmuyor mu?

Genelde yer olmamasından ya da çok az kalmasından dolayı çok sayıda sistem uygulamalarında hatalar çıkabilir. Ama aşağıdakilerin incelenmesini öneriyoruz. Bazılarında GPS simgesi çıkmıyor ya ayarlarında ya da sistemde problem oluşabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. Telefonun tarihini kontrol ettiniz mi?
 2. Harici hava durumuyla alakalı uygulamaları test ediniz.
 3. Başka uygulamalarda konum çıkıyor mu ve doğru konumu gösteriyor mu? (Bip, WhatsApp ya da sosyal uygulamalardan biriyle örnek instagram)
 4. Telefona hesap eklediğinizde yaptığınız ayarları ve ülke bilgilerini kontrol ediniz.
 5. Konuma erişim iznine bakınız ve kapatıp tekrar konumu açınız.
 6. Uygulamaların konum ayarlarına baktınız mı?
 7. Çoğunlukla yazılım güncellemesinden sonra ortaya çıktığı görülüyor. Bu durumda fabrika ayarına döndürülmesi ya da yazılım atılması gerekebilir. Eğer genelde görülüyorsa büyük ihtimal yeni bir sürümle veya yamayla karşılaşacaksınız. Yani araştırın duruma göre bekleyebilirsiniz.

Xiaomi hava durumu çalışmıyor yanlış konum gösteriyor

 • Android ve arayüz sürümüne göre bazı işlemlerde farklılık gösterebilir. Sorun çıkmadan önce yapılan yüklemelerin incelenmesi gerekiyor. Bu cihaz yazılımı olur veya uygulama olur duruma göre kaldırılabileceklerden başlanmalı.

Xiaomi yanlış konum gösteriyor


Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 18:40

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak