Xiaomi internet ayarları Türk Telekom Turkcell

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Xiaomi internet ayarları Türk Telekom ve Turkcell için ayrı ayrı adımları sizlere hazırladık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Xiaomi cihazlar hem fiyatları ile hem de teknik özellikleri ile birçok kullanıcıyı kendilerine çekiyor. Bu cihazlar sahip oldukları teknik özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu kendine has işletim sistemi ile birlikte birçok özelliği de kullanıcılarına sunuyor. Ne kadar kaliteli olurlarsa olsunlar, her cihazda olduğu gibi Xiaomi cihazlarda da belli başlı problemler ortaya çıkabiliyor. Bu problemlerden olan ve çözümü oldukça basit olan İnternet bağlantı sıkıntısı, el ile yapacağınız bir kaç ayar ile giderilebilecek problemler arasında yer alıyor.

 • Turkcell mesajla “INTERNET” yaz 2222′ ye gönderin
 • Vodafone 7000# tuşlayınız. İsteyen GPRS AYAR yazarak 7000
 • Türk Telekom’ da INTERNET AYAR mesajla yazıp 5555 sms atınız

Ara ara paylaşıma devam ettiğimiz Xiaomi modelleriyle ilgili bu yazımızda ise “internet ayarları nasıl yapılır” resimli paylaşımımızla yardımcı olacağız.

Xiaomi internet ayarları nasıl yapılır

Xiaomi internet ayarları “Mi Mix 3 5G, Max, Mi 8 Pro, Lite, Mi 9 SE, A2, 2S, Redmi 7, Note 6 Pro” ve diğerleri için geçerli.

 • “Sim kart / mobil ağlar” 
 • “Erişim noktası adları”
 • “Yeni APN” (en altta)
 • İlgili bölümleri doldurun
 • “Daha fazla” dokunup kaydet
Xiaomi internet ayarları 'Türk Telekom Turkcell'
Xiaomi internet ayarları nasıl yapılır
Xiaomi internet ayarları nasıl yapılır
Xiaomi internet ayarları Vodafone
Xiaomi internet ayarları vodafone
Xiaomi internet ayarları Turkcell
Turkcell Xiaomi internet ayarları
Xiaomi internet ayarları Türk Telekom Turkcell

Xiaomi internet ayarları genel yapılandırması

Xiaomi cihazlarda internet ayarlarını yapmak oldukça kolay ve basittir. İnternet ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İlk olarak cihazınızın ana ekranında “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. Ayarlar uygulamasında “Wi-Fi ve İnternet” seçeneğine dokunun.
 3. “Mobil ağlar” seçeneğine dokunun ve ardından “SIM kartlarım” seçeneğine tıklayın.
 4. Eğer cihazınızda çift SIM kart desteği varsa, hangi SIM kartı kullanacağınızı seçin.
 5. “Erişim Noktası Adları” veya “APN” seçeneğine dokunun.
 6. Şimdi, operatörünüzün sağladığı internet ayarlarını cihazınıza yüklemek için “Yeni APN” seçeneğine dokunun.
 7. Operatörünüzün size sağladığı internet ayarlarını girin. Genellikle operatörlerin web sitelerinde veya müşteri hizmetleri aracılığıyla bu ayarları alabilirsiniz.
 8. Ayarları girerken hataların olmamasına dikkat edin. Ayarları girerken eksik veya yanlış girilmiş bir bilgi, internet bağlantınızın çalışmamasına neden olabilir.
 9. Ayarları girdikten sonra “Kaydet” seçeneğine dokunun ve ardından internet bağlantınızın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için tarayıcınızı açın.

Bu adımları takip ederek Xiaomi cihazınızda internet ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ancak, farklı operatörlerin farklı ayarları olduğunu ve bu nedenle internet ayarlarının bir operatörden diğerine değişebileceğini unutmamalısınız. Ayrıca, cihazınızın bağlandığı Wi-Fi ağlarının ayarları da yine “Wi-Fi ve İnternet” bölümünde yer almaktadır ve buradan da yapılabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Xiaomi internet açma ve kapatma

Xiaomi cihazınızın internet problemini gidermek için, ilk olarak İnternet ayarlarını yapmanız gerekir. Bunun için ayarlar içerisinde yer alan, sim kart ve mobil ağlar kısmına gitmeli ve buradan da “erişim noktası adları” kısmına ilerlemelisiniz. Ardından sahip olduğunuz operatörün adına sahip olan APN’ler ile karşılaşacaksınız. Bu kısımda yer alan APN’lerden ” X operatör, İnternet” üzerine tıklamalı ve gerekli olan APN ayarlarını girmelisiniz. Ardından girdiğiniz bilgileri kaydederek çık yapabilir ve cihazınızın İnternet’ini özgürce kullanabilirsiniz.

Manuel internet kapatmak için APN yazan yeri silmeniz yeterli olacak. Bunun dışında operatörünüzle görüşerek internet mobil veriyi kapatabilirsiniz.

Xiaomi internet var ama bağlanmıyor

Operatör tarafında açık olmayabilir. Bazen fatura geç yatırılmasından dolayı hizmet askıda kalabiliyor. Bunun dışında telefondan kaynaklı sorunlar görülebilir. Yazılım etkeni ve bazı durumlar için ağ ayarları sıfırlanması önerilir.

 • Ayarları silip yeniden yapılandırın
 • Farklı bir hatla ve hat farklı telefonla denensin
 • Operatörle iletişime geçin

Belirtiğimiz ayarlar, cihaz Android sürümlerine göre değişebilmekte. Eski ve yeni bölümlere yukarıda bulabilirsiniz. Cihaz garantisine bakmak içinde Xiaomi garanti sorgulama konusuna bakınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir