Xiaomi internet ayarları 'Türk Telekom Turkcell'

blank

Xiaomi internet ayarları nasıl yapılır? Vodafone mobil ve Türk Telekom hatlarında APN kısmına internet yazarak veri bağlantısını aktif edebilirsiniz. İnternet kapatmak içinde…

teknik destek

Xiaomi cihazlar hem fiyatları ile hem de teknik özellikleri ile birçok kullanıcıyı kendilerine çekiyor. Bu cihazlar sahip oldukları teknik özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu kendine has işletim sistemi ile birlikte birçok özelliği de kullanıcılarına sunuyor. Ne kadar kaliteli olurlarsa olsunlar, her cihazda olduğu gibi Xiaomi cihazlarda da belli başlı problemler ortaya çıkabiliyor. Bu problemlerden olan ve çözümü oldukça basit olan İnternet bağlantı sıkıntısı, el ile yapacağınız bir kaç ayar ile giderilebilecek problemler arasında yer alıyor.

 • Turkcell mesajla “INTERNET” yaz 2222′ ye gönderin
 • Vodafone 7000# tuşlayınız. İsteyen GPRS AYAR yazarak 7000
 • Türk Telekom’ da INTERNET AYAR mesajla yazıp 5555 sms atınız

Ara ara paylaşıma devam ettiğimiz Xiaomi modelleriyle ilgili bu yazımızda ise “internet ayarları nasıl yapılır” resimli paylaşımımızla yardımcı olacağız.

Xiaomi internet ayarları nasıl yapılır

Xiaomi internet ayarları “Mi Mix 3 5G, Max, Mi 8 Pro, Lite, Mi 9 SE, A2, 2S, Redmi 7, Note 6 Pro” ve diğerleri için geçerli.

 • “Sim kart / mobil ağlar” 
 • “Erişim noktası adları”
 • “Yeni APN” (en altta)
 • İlgili bölümleri doldurun
 • “Daha fazla” dokunup kaydet

Xiaomi internet ayarları 'Türk Telekom Turkcell'Xiaomi internet ayarları nasıl yapılırXiaomi internet ayarları vodafoneTurkcell Xiaomi internet ayarları

Xiaomi internet açma ve kapatma

Xiaomi ayarlar nasıl yapılır? Xiaomi cihazınızın İnternet problemini gidermek için, ilk olarak İnternet ayarlarını yapmanız gerekir. Bunun için ayarlar içerisinde yer alan, sim kart ve mobil ağlar kısmına gitmeli ve buradan da “erişim noktası adları” kısmına ilerlemelisiniz. Ardından sahip olduğunuz operatörün adına sahip olan APN’ler ile karşılaşacaksınız. Bu kısımda yer alan APN’lerden ” X operatör, İnternet” üzerine tıklamalı ve gerekli olan APN ayarlarını girmelisiniz. Ardından girdiğiniz bilgileri kaydederek çık yapabilir ve cihazınızın İnternet’ini özgürce kullanabilirsiniz.

Manuel internet kapatmak için APN yazan yeri silmeniz yeterli olacak. Bunun dışında operatörünüzle görüşerek internet mobil veriyi kapatabilirsiniz.

Xiaomi internet var ama bağlanmıyor

Operatör tarafında açık olmayabilir. Bazen fatura geç yatırılmasından dolayı hizmet askıda kalabiliyor. Bunun dışında telefondan kaynaklı sorunlar görülebilir. Yazılım etkeni ve bazı durumlar için ağ ayarları sıfırlanması önerilir.

 • Ayarları silip yeniden yapılandırın
 • Farklı bir hatla ve hat farklı telefonla denensin
 • Operatörle iletişime geçin

Belirtiğimiz ayarlar, cihaz Android sürümlerine göre değişebilmekte. Eski ve yeni bölümlere yukarıda bulabilirsiniz. Cihaz garantisine bakmak içinde Xiaomi garanti sorgulama konusuna bakınız.


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 07:41

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!